זה ברור! משיקה: מערכת אינטרנטית ואפליקציה לחסכון של עד מאות אלפי שקלים בפנסיה

המערכת פותחה בהשקעה של מיליון דולר

שהגיעה מצוריאל חורין ובכירים מענף הביטוח

 

צוריאל חורין, לשעבר סגן נשיא בכיר ומנהל המגזר הפיננסי בחברת Ness השקיע יחד עם יעקב אלפסי ואייל שלזינגר, בכירים בענף הביטוח, מיליון דולר בפיתוח מערכת זהברור! למעקב וניהול כספי פנסיה. השקעת ה-Preseed בוצעה במספר שלבים והיא נועדה לצרכי פיתוח המערכת, והטכנולוגיה העומדת מאחוריה. מטרת המערכת היא להביא לחיסכון של עד מאות אלפי שקלים בכספי הפנסיה, דרך דמי הניהול, טיוב פרטים אישיים עדכניים ועל ידי מעקב שוטף ורציף לאורך כל שנות החיסכון.

 

מערכת זהברור! מציגה לחוסכים את נתוני החיסכון הפנסיוני שלהם, מנתחת אותם ומייצרת התראות אוטומטיות שמאפשרות לחוסך לטייב את התיק הפנסיוני שלו. המערכת זמינה בגרסה אינטרנטית ובאפליקציה. המיזם הינו ייחודי בכך שהוא מספק פתרון למורכבות הנושא הפנסיוני ולראשונה יכול החוסך לראות תמונת מצב ברורה ופשוטה של מצבו הפנסיוני, ואף לשפרו באמצעות מערכת התראות אוטומטית.

 

מערכת זהברור! זמינה למשתמש בפלטפורמת הווב ובאפליקציה לסמארטפונים ולטאבלטים. כרגע היא ניתנת להורדה במכשירי האנדרואיד ובקרוב תהיה זמינה להורדה גם בחנות האפסטור.

 

מערכת זהברור! מבוססת על מידע המגיע מכל הגופים המנהלים את כספי הפנסיה של החוסך  באמצעות המסלקה הפנסיונית. המערכת מעבדת ומנתחת את המידע, ומציגה אותו לחוסך באופן נגיש, מרוכז וברור, בצורה אובייקטיבית לחלוטין, ללא אינטרסים ועמלות חבויות.

 

 

 

תכונה ייחודית של זהברור! נוגעת למערכת ההתראות הכוללת שלושה סוגים של התראות: התראות כלליות הכוללות אי-התאמה של הפרטים האישיים בין התוכניות, כמו גיל החוסך ומינו – להם יש השפעה משמעותית על גובה החיסכון הפנסיוני ועל היקף הכיסויים הביטוחיים. סוג התראות נוסף נוגע להתראות כספיות, הכוללות בין היתר – חוסר בהפקדות מעביד, השוואת דמי הניהול לממוצע התוכנית ולקבוצת ייחוס דומה לזו של החוסך והשוואת התשואות (רווחים) של כל קופה לקופות אחרות במסלולים דומים. הסוג השלישי הן התראות ביטוחיות המציגות לחוסך אי-התאמה של ביטוח החיים ואובדן כושר העבודה לעומת המדדים המקובלים בנושא וזאת על פי השכר והגיל החוסך. בחלק מההתראות המערכת מייצרת בלחיצת כפתור ובאופן אוטומטי מכתבים לגופים המנהלים את הקופות עם דרישה לתיקון.

 

צוריאל חורין, ממייסדי זה ברור! ומנכ"ל משותף במיזם אמר: "המיזם הינו תוצר של מורכבות המערכות הפנסיוניות הקיימות כיום בשוק שיוצרות קושי רב בפני כל אחד שאינו מצוי ברזי עולם הביטוח. הדוחות הפנסיוניים שאנו מקבלים הביתה, גם גם לאחר דרישות הפישוט של משרד האוצר, אינם ברורים וידידותיים למשתמש הפשוט. אנו מכירים את התנהלות החוסכים בהקשר לכספי הפנסיה שלהם והחלטנו לעשות שינוי משמעותי המבוסס על שני עקרונות – הנגשת המידע באופן ברור ויצירת מערכת אוטומטית של התראות שלא נדרש ידע מקדים בכדי לטפל בהם ובכך ניתן לחסוך כספים רבים מאוד".

דילוג לתוכן