ווינד ריבר תשלב סימולציה של MathWorks כדי למנוע הופעת בעיות אינטגרציה בשלב מאוחר של פיתוח מערכות משובצות מחשב

ווינד ריבר, מובילה עולמית באספקת תוכנה למערכות מקושרות חכמות, פועלת עם חברת MathWorks כדי לשלב ב- Wind River Simics את Simulink, מתוך מטרה לספק תהליכים משופרים של תכנון מבוסס מודל. ההטמעה של Simulink ב- Simics של ווינד ריבר מאפשרת לתמוך במבחנים של processor-in-the-loop (PIL). Simulink היא סביבה לדיאגרמה של בלוקים עבור סימולציה מרובת תחומים ותכנון מבוסס מודל, והיא נמצאת בשימוש נרחב בשוק המערכות המשובצות. היא תומכת בסימולציה, הפקת קוד אוטומטית, ומבחנים ואימות מתמשכים של מערכות משובצות.

 

שיתוף פעולה זה מאפשר אימות חכם יותר של מערכות זמן אמת, באמצעות בחינה וסימולציה של מודלים של פלטפורמה ותכנון. בכך, המערכת מסייעת להשיג תכנון משופר תוך הפחתת סיכון בפיתוחים עתידיים, במבחנים ואינטגרציה. בהסרת סיכונים אלה, הופכת פתרון זה ליקר ערך עבור צוותי מהנדסים המפתחים מוצרים מורכבים במיוחד, בעלי רגישות לבטיחות, בתעשיות כגון תעופה וביטחון, רכב ותעשייה.

 

תכנון מבוסס מודל משנה את הדרך בה מהנדסים ומדענים עובדים, באמצעות העברת משימות תכנון מהמעבדה והשטח אל שולחן העבודה. בתכנון מבוסס מודל, המודל של המערכת נמצא בלב תהליך הפיתוח, החל משלב הדרישות, דרך העיצוב, ההטמעה והבחינה. כאשר דרישות אינטגרציה של תוכנה וחומרה, כגון fixed-point או תזמון, כבר כלולות במודל, אזי צוותים יכולים לייצר קוד באופן אוטומטי עבור ההפעלה המשובצת, וכן ליצור מבחני בנצ'מרק לאימות המערכת. בכך הם חוסכים זמן ונמנעים מהפעלה ידנית של קודי שגיאה.

 

מבחני PIL(Processor-in-the-loop) מבצעים אימות כי הקוד המיוצר ממודל הבקר של Simulink באמצעות Embedded Coder ירוץ כראוי על המעבד שיהיה בשימוש במערכת היעד הסופית. לפני בחינת ה- PIL, אלגוריתמים של בקרה בדרך כלל מפותחים ומאומתים בסביבת האירוח, תוך שימוש במתמטיקה ברמת דיוק גבוהה של floating point, ללא התחשבות במערכת ההטמעה ובאף כלי פיתוח רוחבי כגון קומפיילרים. האחרונים  יכולים להשפיע על התנהגות במערכת היעד. האינטגרציה של Simics PIL עם Simulink זמינה כיום עבור כל לקוחות Simics.

 

"האינטגרציה של Simics-Simulink היא דוגמא נהדרת לדרך בה Simics מטפלת בצורך קיים לגישה אל מערכות מטרה, עם שיתוף פעולה אמין, ואוטומציה להשגת יעילות גדולה יותר. מפתחים העובדים על בסיס מודל יכולים לגשת בקלות רבה יותר למערכות יעד משובצות לצורך בחינה, לשתף פעולה באמצעות שמירה ושיתוף סימולציות של תוכנת בקר, ובחינה ייעודית לחומרה עם אוטומציה טובה יותר בשלב מוקדם", אמר מייקל ג'נארד, סגן נשיא ומנהל פעילות Simics בווינד ריבר. "שימוש ב- Simics בתהליכי תכנון מבוססי מודל מאפשרים למפתחי תוכנה להריץ את הקוד שלהם בשלב מוקדם יותר, ולשנות את לוחות הזמנים של הפרויקט".

דילוג לתוכן