וובוקס משדרגת את מערך המחשוב

ספקית שירותי מחשוב הענן וובוקס, החלה בתהליך שדרוג מערך המחשוב שלה. החברה מתמקדת בעסקים קטנים ובינוניים בישראל ומפעילה כ-150 שותפים עסקיים בתחום המחשוב.הרכישה והשדרוג באים בתזמון מדויק ביחס לתכנון הטכנולוגי ולתוכנית העסקית המקורית של וובוקס, הן מבחינת יכולות המערכת והן מבחינת קצב הגידול הצפוי.
וובוקס בחרה בחברת Dell כספקית החומרה עבור הפרוייקט.
תוך התחשבות בניצול הקיים של מערכות Exchange, Dynamics CRM, SharePoint, Blackberry ועוד, ותוך תכנון הגידול העתידי על פי מגמות נוכחיות וצפי לעתיד.
וובוקס רכשה מערכת הבנויה משישה שרתים המורכבים לתוך מארז (Blade Center) היכול להכיל עד 16 שרתים. כל שרת יכיל זיכרון בנפח 24GB RAM, עם יכולת גידול של מעל 100GB, שני מעבדים עם 4 ליבות כל אחד וארבעה כרטיסי רשת.
 
המערכת תתחבר לשני מארזי אחסון נפרדים לצורכי שרידות ויתירות (redundancy and high availability), שינוהלו בנפרד ויספקו שירותי אכסון ונפח דיסק. במארזי האחסון יורכבו מעל 20 דיסקים קשיחים בגדלים שונים בהתאם לתפקידם, ובסך הכול נפח האחסון במערכת יעמוד על כ- 10TB (10,000 ג'יגה). החומרה הזו תצטרף לחומרה הקיימת, ותכלול בסך הכול קרוב ל-15TB נפח דיסקים, מעל 200GB RAM זיכרון ורוחב פס של מעל 20 מגה-ביט סינכרוני בארץ ובעולם.
כשותף מוסמך של מיקרוסופט בהתמחות hosting, וובוקס בחרה בסביבת Windows Server 2008 R2 וטכנולוגיית Hyper-V R2 כפלטפורמת הווירטואליזציה המועדפת עליה.
המערכת החדשה צפויה להיכנס לפעילות בחודש יולי.
 
וובוקס לקחה על עצמה, כפעולת הסברה,  את הקמת  קהילת SaaS בארץ : http://communa.tapuz.co.il/saas.
 
"קח את זה ב-SaaS" – המוטו של חברת וובוקס, ספקית מובילה של שירותי מחשוב ענן, המתמחה במודל  SAAS – תוכנה כשירות – המאפשר ללקוח להשתמש בתוכנה מבלי לבצע רכישה, ללא תחזוקה וללא התחייבות.

דילוג לתוכן