ואדים סולובי: "עד 2012 ל- 20% מהעסקים לא יהיו יותר נכסי IT והכל ימוקם בענן"

"עד 2012 ל- 20% מן הארגונים לא יהיו נכסי IT פיזיים וכל השרתים ומערכות ה- IT של אותם ארגונים יהיו בענן", כך אמר ואדים סולובי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של חברת We!"עד 2012 ל- 20% מן הארגונים לא יהיו נכסי IT פיזיים וכל השרתים ומערכות ה- IT של אותם ארגונים יהיו בענן", כך אמר ואדים סולובי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של חברת We! מקבוצת חילן טק, בכנס שערכה החברה בנושא וירטואליזציה, מיחשוב ענן ואבטחת מידע בו השתתפו מאות מקבלי החלטות בתחום המיחשוב ומערכות המידע. סולובי נשען בדבריו על מחקרים של חברת המחקר גרטנר וציין: "כולנו למדנו שניתן לצמצם את מספר השרתים במערך ה- IT באמצעות וירטואליזציה וכי קיימות דרכים חכמות רבות לחסוך במשאבי IT".
 
סולובי הציג בפני באי הכנס את we!Cloud שירותי מיחשוב הענן שמציעה We! באמצעות מתקן Data Center מתקדם שהקימה החברה על בסיס ניסיונה העשיר בתחום התשתיות וה- Data Centers. "We! התחילה בפיתוח שירותי הענן שלה לפני כשנתיים", ציין סולובי והוסיף כי "הניסיון שלנו מאפשר להעביר ארגונים לענן בתוך שבוע וחצי בלבד. השירות נבנה על בסיס ניסיונה הרב של We! ומתודולוגיות וארכיטקטורות בינלאומיות המבטיחות מקסימום ביצועים ואבטחת מידע מירבית בכל "קובייה" של ארגון בענן".
 
"באמצעות מיקום התשתיות בענן – Infrastructure as a Service ניתן להשיג חסכון בעלויות רכישת ציוד, חסכון בחשמל, קירור, תוכנה ועוד. ניתן לצמצם את זמן ההשקעה בתחזוקה ותפעול המערכת, להשתמש במשאבי ה- IT באופן גמיש ועל פי הצורך – On Demand ולפנות זמן לעסוק בליבת הפעילות של הארגון", הסביר סולובי.
 
מרוציו קרלי, מנהל כללי, EMEA בחברת VMware העולמית, ציין בכנס כי "מהפכת הוירטואליזציה היא אדירה. ב- 2009 שווקו בעולם יותר מכונות וירטואליות מאשר שרתים פיזיים". לדבריו, 48% מן היישומים הפועלים בסביבות וירטואליות בעולם פועלים באמצעות מערכות הוירטואליזציה של VMware. "VMwareהיא חברה פופולרית כי אנו מאפשרים לארגונים לנהל אלפי שרתים בצוות מאוד מצומצם. שנת 2009 היתה שנת הוירטואליזציה ושנת 2010 תהיה שנת הענן. לכן, נמשיך לפתח פתרונות וירטואליזציה וכלים לניהול סביבות וירטואליות ונשים דגש על פיתוח פתרונות ייעודיים לסביבת הענן. אנו מאמינים כי בשוק תתפתח מסגרת חדשה של יישומים המיועדים לבניה ותחזוקה של ענן משום שהענן מביא עימו מערכת חדשה של צרכים", אמר קרלי והוסיף: " מוקד נוסף שלנו בעתיד הוא ה- Virtual Desktop בו אנו פועלים בצורה חזקה. גרנטר דירגה אותנו כמובילת השוק הזה".
 
אילן הוכמן, מנהל שיווק ופיתוח עסקי, אינטל, אמר בכנס: "אינטל עשתה רענון גדול מאוד בתחום השרתים, המהווים את הבסיס לתמיכה בעולם הענן. הכרזנו בשנה שעברה על שרתי Nehalem והשנה ביצענו שיפורים ופיתוח נוספים על ה- Nehalem, כך שכיום השרתים הללו יכולים לתמוך בשרתים גם בדאטה סנטר מקומי וגם בענן".
 
גיא רחמים,מנהל טכנולוגי אזורי, NetApp, אמר בכנס "אפשר להרוג שתי ציפורים במכה – יכולת ה-Deduplication המאפשרת חסכון אדיר בצרכי האחסון, תורמת תרומה משמעותית בהאצת ביצועים בעזרת טכנולוגיית ה-Flash Cache ע"י שימוש באלגוריתמים יחודיים. יכולות אלו בסביבות וירטואליות מאפשרות חסכון של 90% בשטחי אחסון ושיפור ביצועים של 70% – מנגנונים אלה קריטים בישום מוצלח של ענן פרטי או ציבורי כדוגמת ה-We!Cloud."
 
 
Tim Dougherty, מנהל המוצר העולמי של שרתי יבמ, IBM Blade Center, ציין כי "הענן הוא הדרך לעבור מן העולם הישן לעולם החדש. הענן מהוו דרך עבור ארגונים להגיב מהר למה שקורה. היתרון המרכזי של הענן הוא החכמה שלו. למה הכוונה? ארגון שרוצה ליישם פתרון עושה זאת על בסיס ניסיון רב של ארגונים אחרים. הוא רואה מראש כמה כסף זה עולה וכיצד נעשה התהליך. הנתונים הללו חשובים מאוד כי הם מסייעים לקבל החלטות נכונות".

 

דילוג לתוכן