התקפת סייבר על נטע ברזילי רגע לפני האירוויזיון

מותקפים שרתי אפליקציה לתמיכה בנטע

בנוסף להתקפת BDS בעמוד הפייסבוק

 

 

אפליקציה לתמיכה בנטע ברזילי באירוויזיון עוברת התקפת סייבר. התוקפים יוצרים עומס קיצוני וחריג על שרתי האפליקציה, במטרה שהעומס יוציא אותם מתפקוד וכך תנוטרל האפליקציה לתמיכה בנציגה הישראלית.

 

מצורפת תמונה הממחישה את הזינוק בעומס בהשוואה לפעילות התקינה.

 

בנוסף גם בעמוד הפייסבוק המקדם את האפליקציה ובטוויטר התמלאו הודעות ותגובות המאופיינות עם ארגון ה- BDS , המכילות את הטקסטים Boycott Israel, free Palestine!! #BDS #Eurovision #ZeroPointsIsrael.

 

לדברי גיל רבי מנכ"ל חברת רבי אינטראקטיב, שפיחה את האפליקציה וחווה את התקפות הסייבר: "הצוות הטכני של החברה בסיוע של חברת אבטחת מידע פעלו כדי להחזיר לאוויר מספר מערכות שהותקפו. אבל לצערי מאחר ופייסבוק לא עושה דבר כדי לסנן את אלימות הרשת של ה- BDS נאלצנו לסגור את הצפייה בעמודי הפייסבוק מחוץ לישראל כדי לעצור את גל ההתקפות. בעצם ה- BDS השיגו מה שרצו, בידוד של התוכן הישראלי משאר העולם. נכון לעכשיו מחקנו את התגובות הפוגעניות כדי שלפחות לגולשים מהארץ יהיה מהנה לבקר בעמוד."

 

מצורף צילום מסך של עמוד הפייסבוק עם טוקבקים הקוראים להחרמת ישראל ונטע ברזילי.

 

האפליקציה שהותקפה משתמשת במצלמת הטלפון הנייד כדי לדמות את המצולמים לנטע ברזילי, כשברקע מתנגן פזמון השיר TOY. האפליקציה מאפשרת לייצר קטעי וידאו ותמונות מהנים בדמותה של נטע, לשיתוף ברשתות החברתיות לתמיכה בה.

 

מצורף קישור להתנסות באפליקציה: http://fbapps.me/netta/ . מומלץ לפתוח את הקישור ממכשירי מובייל בגלל הצורך בשימוש במצלמה, אך הוא פועל גם ממחשבים בעלי מצלמות רשת.
ניתן לצפות בסרטון המתעד את תהליך פיתוח האפקט בקישור: https://vimeo.com/268280240

 

דילוג לתוכן