התפוח לא נופל רחוק מהגוגל

התוכנה של הסטארט-אפ Bluestacks תאפשר לשחק באותו המשחק גם בטלפון בעל מערכת הפעלה אנדרואיד וגם במחשב של אפל – למרות מערכות ההפעלה השונותנניח שיש לכם סמארטפון של סמסונג ואתם אוהבים לשחק במשחק מסוים. אתם מגיעים הביתה (או דווקא לעבודה), מדליקים את ה-iBook של אפל ורוצים להמשיך לשחק באותו המשחק – מה תעשו? חברת סטארט-אפ ושמה Bluestacks מציעה לכם תוכנה המאפשרת לאפליקציות בסמארטפונים לרוץ גם בשולחן העבודה של מחשב אפל.

מוצר קודם של Bluestacks סייע לעשות את אותו הדבר בין סמארטפונים למחשבים מבוססי מערכת הפעלה של Windows וכעת אפשר יהיה לעשות כן גם עם מערכת הפעלה למחשבים של אפל. החברה מציינת כי התוכנה מיועדת לאנשים שרוצים חווית שימוש עקבית, לא משנה איפה הם עושים זאת. "התוכנה שלנו מסייעת בפתיחת המערכת הסגורה המקיפה את המחשבים של אפל. אפליקציות שייראו טוב על שולחן העבודה במחשב עשויות לסייע למפתחים לפתח גם כאלה שייראו טוב בטאבלטים".

אבל עד כה הצטרפו למוצר רק 17 חברות המפתחות לאנדרואיד, כאשר ההערכה היא כי כיום קיימות כבר כ-400 אלף אפליקציות לאנדרואיד. החברה ציינה כי חברות נוספות צפויות להצטרף ולהגדיל את מספר האפליקציות הזמינות לשימוש כפול.

שימוש נוסף לתוכנה הזו עשוי להיות בחיבור בין "קרובי משפחה" – אייפונים ומחשבים של אפל, מכיוון שכיום אין דרך קלה להריץ את אותה אפליקציה על האייפון וגם על שולחן העבודה של מחשב אפל.

בנוסף, אולי ניתן יהיה גם להוריד אפליקציה חינמית באמצעות אתר אנדרואיד ולהתקינה על המחשב. למשל, להוריד חינם אפליקציית אנדרואיד של משחק ה-Angry Birds ולהתקין אותה על מחשב של אפל, במקום לרכוש אותה בחנות של אפל.

גירסת אלפא של התוכנה זמינה להורדה באתר החברה:

bluestacks.com/

דילוג לתוכן