מנכ״ל אפקטיב ספייס, אריה הלזבנד

התעשייה האווירית והסטארט אפ אפקטיב ספייס בשיתוף פעולה טכנולוגי ופיננסי

 

 

·        התעשייה האווירית מקדמת השקעה בחברה

·        אפקטיב ספייס בחרה במפעל חלל של התעשייה האווירית לפיתוח ובניית צי לוויני SPACE DRONETM למפגש ועגינת לוויינים בחלל

התעשייה האווירית וחברת אפקטיב ספייס חתמו על הסכם הבנות לפעילות משותפת הכוללת שותפות טכנולוגית ופיננסית. במסגרת ההסכם המתגבש, אפקטיב ספייס בחרה בתעשייה האווירית לפיתוח ויצור צי לוויני SPACE DRONETM ובמקביל התעשייה האווירית מקדמת את האישורים הנדרשים לביצוע השקעה באפקטיב ספייס.  לצורך מימוש שיתוף הפעולה בין התעשייה האווירית ואפקטיב ספייס החלו מהנדסי החברות לגבש במשותף את תכן לוויין ה SPACE DRONETM.

אפקטיב ספייס מפתחת שירות ייחודי להארכת חיים של לווייני תקשורת בחלל, על בסיס החזון לספק שירותים לוגיסטיים בכלכלת החלל הצומחת במהירות. לצורך כך פיתחה יכולת טכנולוגית ייחודית ומוגנת פטנט למפגש ועגינה של לווינים בחלל, באמצעות לוויין קטן הנקרא SPACE DRONE. החברה השלימה פיתוח ראשוני וחתמה בסוף שנת 2017 על חוזה לאספקת שירות לשני לווייני תקשורת של מפעיל לוויינים בינלאומי, בהיקף של מעל 100 מיליון דולר הכנסות צפויות, החל מסוף שנת 2020.

נמרוד שפר, מנכ"ל התעשייה האווירית: "שותפות זו היא דוגמא מצוינת לחיבור של התעשייה האווירית- חברת ההייטק הגדולה בישראל- עם עולמות הסטארט אפ והיזמות. זוהי הנבטה של טכנולוגיות חדשניות ויזמות עסקית באקו-סיסטם שמייצרת תעשיית החלל בישראל, אותה מובילה התעשייה האווירית מזה עשרות שנים. החיבור בין הניסיון העשיר וההתמחות של התעשייה האווירית בפיתוח ובניית לוויינים קטנים, קלים וזריזים, לבין הרעיון החדשני של אפקטיב ספייס, הינו בעל פוטנציאל לפעילות עסקית בהיקף משמעותי ביותר".

אריה הלזבנד, מנכ"ל אפקטיב ספייס: "התעשייה האווירית היא מובילה עולמית בפיתוח ואספקה של לוויני תצפית ולוויני תקשורת. לתעשייה האווירית יתרון מוכח בפיתוח לוויינים קטנים בעלי ביצועים גבוהים וביחד עם יכולתה בלווינות תקשורת היא מהווה שותף אידיאלי עבורנו לפיתוח צי של לווייני שירות קטנים ויעילים. החלטת התעשייה האווירית להשקיע באפקטיב ספייס מהווה הוכחה לנכונות הרעיון הטכנולוגי והעיסקי העומד בבסיס החברה ואמונה בצוות המוביל אותה".

הפתרון שפותח על ידי אפקטיב ספייס, נסמך על עשרות שנות ניסיון בתחום הלוויינות הזעירה וכולל ייצור ושיגור לוויין שירות קטן שייצמד אל לוויין התקשורת ויתפקד כמערכת הנעה חיצונית ותאריך את חיי הלוויין. הלוויין המפותח על ידי החברה מסוגל להאריך חיי לוויין תקשורת ממוצע למשך 15 שנה.

החברה נכנסת לתחום הצומח במהירות של לוגיסטיקה בחלל ומציעה בשלב הראשון שירותים במסלול לווייני תקשורת הכוללים הארכת חיים ללוויינים במסלול,  מיקום מחדש,  תיקוני מסלול ונטייה וכן פינוי לוויינים בסוף חייהם.  לצורך זה החברה מתכוונת לפרוש צי של מספר כמה עשרות לוויינים בחלל. חברת Effective Space, נוסדה בשנת 2013 וגייסה עד כה 15 מיליון דולר מקרנות השקעה בסבבי גיוס קודמים.

דילוג לתוכן