התעניינות גוברת בישראל בשרותי גיבוי והתאוששות מאז רעידת האדמה הקשה ביפן

מאז רעידת האדמה הקשה ביפן, גברה מאד ההתעניינות של חברות ואירגונים בישראל בתוכניות להישרדות והתאוששות של מערכות המיחשוב החיוניות (DRP).

לאחר האירועים ביפן התקבלו אצל חטיבת השירותים הטכנולוגיים של יבמ, פניות רבות מלקוחות   וגופים אחרים המגלים עתה עניין ונכונות רבה להשקיע בתכנית שתבטיח המשכיות פעילות תפעולית ועסקת של הארגון בעת חרום.
 
כיום, עלולה כל השבתה בפעילות מערך המחשוב להיות קריטית למתן שירותים שונים לאזרחים בעת חירום וכמו כן להוביל להפסדים כבדים – עד כדי איום על עצם הקיום לעסקים.
"חברות רבות הסתפקו בעבר בתוכניות התאוששות חלקיות, מתוך הנחה כי חלק ממערכות המשרד האחורי והתהליכים ימשיכו לפעול עד לזמינות מחודשת מלאה של כלל מערך המחשוב. כיום ככל שיותר ויותר חברות עוברות לדגם פעילות הנשען על האינטרנט ולקשרים ישירים עם לקוחות וספקים – שוב אין די בכך", קובעת דליה קרוננגולד-גלבוע מנהלת המשכיות עסקית ושירותי גיבוי ביבמ ישראל
 
יצויין כי ליבמ ישראל יש שני מרכזי גיבוי גדולים הערוכים להציע ללקוחות שירותי  גיבוי והתאוששות לא רק ללקוחות המשתמשים בציוד יבמ בלבד, אלא לכל שילוב של מערכות מכל תוצאת ובכל סביבת תפעול .
 
מרכזים אלה מצויידים במערך מיחשוב מתקדם ביותר וכן יחידות רבות המגבות זן את זו להבדיל ממחשב גיבוי בודד בבעלות הלקוח שנפילה שלו מחבלת למעשה את הגיבוי .
 
שני מרכזי הגיבוי הגדולים והמאובטחים של יבמ נמצאים במרכז הארץ במקומות שאינם סמוכים לקו השבר הסורי-אפריקאי המועד יותר לרעידות אדמה .
 
ללקוחות מעוניינים בכך מאפשרת יבמ שירות ייחודי של גיבוי בחו"ל, דהיינו להעביר עותק של המערכות החיוניות שלהם למתקנים של יבמ בחו"ל.
 
בנוסף לתפעול מערוכת מיחשוב והרישומים הקריטיים מציעה יבמ במתקני הגיבוי שלה עבודה ומשרדים עבור ארגונים שיצטרכו לפנות את מתקניהם שנפגעו.
 
מומחי יבמ קובעים כי גודל ההשקעה בפתרונות גיבוי והתאוששות הוא המנבא הטוב ביותר של רמת המוכנות הארגונית למצבי אסון. "כל ארגון בוחר לעצמו, את הנקודה המתאימה לצרכיו – שהיא תמיד פשרה בין המחיר ובין רמת השיבוש של העסקים השוטפים אותה הוא מוכן לסבול. מי שאינם מוכנים לכל שיבוש כזה – יחזיקו מערכות מלאות בגיבוי חם. מי שמוכנים להמתין ימים אחדים או אפילו שבועות – יסתפקו בגיבוי נתונים למדיה כזאת או אחרת והחזקתם באתר מרוחק", קובעת דליה גלבוע-קרוננגולד

דילוג לתוכן