התמיכה ב- Windows מתרחבת על Google Cloud Platform

לקוחות  Google Cloud Platform ( GCP) התבשרו השבוע כי מעתה יקבלו תמיכה מורחבת לעבודה המתבצעת מפלטפורמת Windows, תוך ניצול הביצועים והיכולת של מרכזי הנתונים של גוגל לגדול ולהתאים עצמם להיקפי העבודה הדרושים. GCP שחררה שלושה שיפורים לGoogle Compute Engine המאפשרים למשתמשים להריץ פעולות מבוססות Windows בהיקפים גדולים.

GCP מציעה את Microsoft License Mobility עבור Google Cloud Platform. רישיון זה מאפשר ללקוחות לנייד את רישיונות אפליקציות השרתים מבוססי מיקרוסופט כגון שרתי SQL, Sharpoint ושרת ה-Exchange לענן, במקום לנהל את השרתים הללו מקומית, וללא תשלום נוסף. ניוד הרישיונות מאפשר לא רק מעבר קל יותר למשתמשים קיימים, אלא מאפשר למשתמשים המעדיפים לרכוש רישיונות קבועים, להמשיך לעשות זאת ועדיין לנצל את יתרונות היעילות של הענן.

כמו כן, גרסת הדטה סנטר של שרת ה-Windows 2008 R2 זמינה כעת כבטה לכלל לקוחות GCP על גבי Google Compute Engine . גוגל מודעת לכך שרבים מלקוחותיה מריצים את פעילויות הליבה שלהם על Windows ורוצים פריסה מהירה, ביצועים גבוהים ואת היכולת 'למתוח' את מרכזי הנתונים שלהם לענן. בזכות פיצ'רים כמו SSD מקומי התומך בניוד תוך כדי עבודה (live migration) וריבוי אפשרויות לחבר את הדטה סנטר לענן, GCP היא הפלטפורמה הטובה ביותר להריץ עומסי עבודה מבוססי Windows. בקרוב תהיה גם תמיכה בשרת 2012 Windows וב-2012 R2.

GCP אף הודיעה על שחרור גרסה ייעודית וחינמית של אפליקציית כרום RDP ממעבדות פיוז'ן (Fusion Labs) שעברה אופטימיזציה לפלטפורמת הענן של גוגל, כדי לאפשר שימוש ב-Windows על גבי Google Compute Engine. הכרום RDP מאפשר למשתמשים להתחבר מרחוק לשולחן העבודה המבוסס Windows בGoogle Compute Engine, ללא צורך בתוכנה נוספת ובאמצעות לחיצה פשוטה על כפתור ה- RDP ב-Google Developer Console. בנוסף, כיוון שקונסולת המפתחים מאחסנת את פרטי ההתחברות ל-Windows ומשדרת אותם לאפליקצית הRDP , המשתמשים יכולים להשתחרר מהצורך בניהול משתמשים ייחודיים ולהשאיר את כל ניהול החיבור מרחוק לגוגל.

דילוג לתוכן