תאורה בדימונה

התייעלות אנרגטית מצפון ועד דרום

 

 

געש תאורה תחליף כ – 8500 גופי תאורה בדימונה ועראבה לתאורת LED חסכונית
העיריות צפויות לחסוך כ- 60% בצריכת החשמל בעקבות המעבר לתאורת LED • הפרויקט בעראבה זכה למענקים ממשלתיים בסך כמיליון שקל

געש תאורה תחליף כ-8500 גופי תאורה ישנים בגופי תאורת LED מתקדמים וחסכוניים בעיריות דימונה ועראבה. בדימונה כולל הפרויקט החלפת כ- 7000 גופי תאורת רחוב בכל רחבי העיר, לרבות שכונות מגורים, אזורי התעשייה, פארקים, גנים ושטחים ציבוריים. הפרויקט בעראבה, שזכה למענקים ממשרדי הכלכלה והאנרגיה בסך כמיליון שקלים, כולל, בנוסף ל-1400 גופי תאורה ברחבי העיר, גם החלפת התשתיות של אותם עמודי התאורה.

התקנות התאורה בדימונה ועראבה, שהיקפם הכולל כ – 8 מיליון ₪, צפויות להסתיים בקרוב. גופי התאורה שנבחרו בדימונה הם "מיני אפולו", ו -"ונוס", שפותחו ומיוצרים על ידי געש תאורה. גוף התאורה "ונוס" נבחר גם לפרויקט בעראבה.

מנכ"ל "געש תאורה", דותן בוכסווילר: "בשנתיים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד ערים ורשויות מקומיות שמצטרפות למהפכת ה – LED, שמבטיחה יעילות, רמת הארה ובטיחות טובות יותר, תוך חסכון באנרגיה של כ 60%. שיעור הולך וגדל מנפח הפעילות שלנו הם פרויקטים שאנחנו מבצעים ברשויות המקומיות, הכוללים פתרון מקצה לקצה: מתכנון, מימון והתקנה ועד לאחזקה ושירות".

החלפת התאורה בדימונה ועראבה מצטרפת לפרויקטים נוספים שביצעה געש תאורה בשנתיים האחרונות, בהם: החלפת כ 8000 גופי תאורה בבת-ים, רמת-ישי ועשרות קיבוצים ומושבים ברחבי הארץ. בכל הפרויקטים נעשה שימוש במוצרי געש תאורה המיוצרים בישראל, כאשר הרכיבים האלקטרונים הם של חברת Philips.

ראש העיר דימונה, מר בני ביטון: "יש לי אמון מלא בתאורת LED, בעוצמת האור שהיא מקרינה, בחיסכון שהיא מביאה וביופי שהיא מעניקה. אני מאמין ומקווה, כי תוך פחות משנה כל העיר דימונה תהיה מרושתת בתאורת LED. בכוונת הרשות להחליף את התאורה הישנה גם במקומות שאינם בבעלות הרשות המקומית, וזאת לנוחיות התושבים. אני סומך את שתי ידיי על המיזם החשוב הזה".
נתונים של המשרד להגנת הסביבה מראים כי תאורת חוץ מהווה 45% מהוצאות החשמל של הרשויות המקומיות, העומדות על כ- 2 מיליארד ₪ בשנה. בעקבות כך הכריזו השנה במשרד התשתיות הלאומיות על השקעה של 300 מיליון שקלים ב- 4 שנים להתייעלות אנרגטית ברשויות המקומיות, כשחלק הארי צפוי להיות מושקע במעבר לתאורת LED חסכונית. גם המשרד להגנת הסביבה וקק"ל הכריזו בשנה האחרונה על מימון פרויקטים להתייעלות אנרגטית בפריפריה בהיקף כולל של כ- 175 מיליון שקלים.

דילוג לתוכן