השקעה ראשונה לקרן מגדלי הים התיכון VENTURES – הקרן הראשונה בישראל העוסקת בפתרונות טכנולוגיים לבני הגיל השלישי

הקרן השקיעה חצי מיליון דולר בחברת 'יוניפר קאר טכנולוגיות' שיצרה פלטפורמה טכנולוגית המעודדת תקשורת חברתית קהילתית באמצעות הטלוויזיה

קרן מגדלי הים התיכון VENTURES, קרן ההשקעות הראשונה בישראל להשקעות בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי שהושקה השנה, תשקיע חצי מיליון דולר בחברת "יוניפר קאר טכנולוגיות'.
חברת "יוניפר קאר טכנולוגיות", מקדמת פלטפורמה טכנולוגית המונגשת באמצעות הטלוויזיה הביתית והופכת את מכשיר הטלוויזיה המוכר והפאסיבי לכלי אינטראקטיבי, מלא בתוכן, פעילויות חברתיות, הרצאות ותכני העשרה ישירות מהבית. בני הגיל השלישי היושבים בביתם, יכולים לדבר, לשמוע ולראות אחד את השני ובכך לתקשר בקלות. כמו כן, המערכת מאפשרת תקשורת פשוטה עם בני משפחה, בערוצי תקשורת המוכרים להם יותר מהטלפונים החכמים, כמו החלפת תמונות, דעות ושיחות וידאו, והכל מהטלוויזיה שבסלון שלא חייבת להיות 'טלוויזיה חכמה'. המערכת למעשה מעודדת תקשורת חברתית, קהילתית ומשפחתית ומסייעת לאזרחים הוותיקים לחוות אורח חיים פעיל וצבעוני, תוך הפחתת הבדידות.

הפתרון של "יוניפר קאר טכנולוגיות', מאפשר לארגונים פרטיים, מוניציפליים וממשלתיים לספק שירותים חברתיים משופרים לבני הגיל השלישי. בנוסף, החברה מאפשרת מגוון רחב של פתרונות משלימים, החל "ממרכז יום וירטואלי" באמצעות הנגשה של מפגשים חברתיים ותכנים, הנגשה של שירותי "דיור מוגן בבית", "אוניברסיטה לגיל השלישי", ביקורי בית ושירותים וירטואליים של גורמי רווחה ובריאות, דיגיטציה של שירותים חברתיים מוניציפליים, שירותי שיקום בבית של אזרחים ותיקים ועוד.
קרן מגדלי הים התיכון VENTURES, צפויה להשקיע בסטרטאפים נוספים המפתחים פתרונות לשיפור איכות חייהם של בני הגיל השלישי בכלל תחומי החיים: בריאות, תרבות ופנאי, בדידות וכדומה. בכוונת הקרן להתמקד בשנה הראשונה בעיקר בסטרטאפים בשלבים התחלתיים וזאת על מנת לסייע ליזמים הנבחרים להיות המובילים ופורצי הדרך בעולמות הגיל השלישי.

בוועדת ההשקעות של הקרן חברים, בין השאר, יאיר סרוסי, יו"ר רשת מגדלי הים התיכון ודורון ארנון מנכ"ל רשת מגדלי הים התיכון. מגדלי הים התיכון היא חברה ציבורית הנסחרת במדד ת"א 125 וכניסתה לתחום ההשקעות בטכנולוגיות לגיל השלישי מרחיבה את תחומי הפעילות של החברה ומתחברת לחזון הרשת שחרטה על דגלה לפתח ולשפר את עולמות החיים של בני הגיל השלישי.

יאיר סרוסי, יו"ר רשת מגדלי הים התיכון: " אנו מתקרבים ליום בו מספר בני ה- 65+ בעולם יחצה את המיליארד וזאת בשל המהפכה הדמוגרפית והעלייה בתוחלת החיים. מדובר במהפכה מבורכת, אך לצערי, עם העלייה בתוחלת החיים, אין עלייה מקבילה באיכות החיים. המהלך של פתיחת הקרן של מגדלי הים התיכון נועד לסייע לאוכלוסיית בני הגיל השלישי שלעיתים הופכת לשקופה ולא מקבלת מענה בשל הפערים הטכנולוגים הקיימים כיום ובאמצעות ההשקעה של הקרן נוכל לייצר עבורם מוצרים ופתרונות בעלי ערך. אנו מאמינים כי ניתן לרתום את הטכנולוגיה למען בני הגיל השלישי ולשפר את חייהם. ההשקעה בטכנולוגיות המחברות בין אנשים ומעניקות להם ערך מוסף המעשיר את היום יום שלהם ומנגיש להם שירותים משלימים כדוגמת חברת 'יוניפר קאר' טכנולוגיות, יכולות להשפיע רבות על חייהם של בני הגיל השלישי ולשפר אותם באופן חסר תקדים. בכוונתו להשקיע ולרתום עוד חברות וסטרטאפים שמאמינים במטרה זו".

מנכ"ל חברת "יוניפר קאר טכנולוגיות", רמי קירשבלום: "הננו שמחים על הבעת האמון של המשקיעים בחברה בכלל ושל קרן מגדלי הים התיכון בפרט אשר בהשקעתם מסייעים לצמיחת החברה ומצטרפים למסעה בשיפור איכות חייהם של אזרחים ותיקים בארץ ובעולם. כבר כיום, מאות אזרחים ותיקים נהנים מהמוצר ומשירות של החברה. מטרתנו להכניס אור לבתיהם של מאות אלפי אזרחים ותיקים בארץ ובעולם ולקחת חלק בהתמודדות עם המהפכה החברתית המתרחשת ברחבי העולם כתוצאה מהזדקנות האוכלוסייה והתארכות תוחלת החיים".

 

דילוג לתוכן