הרפורמה בחשמל היא הכי גדולה והכי משמעותית שהיה מעורב בה גוף ממשלתי

·  במסגרת וועידת התשתיות השנתית השביעית של מידע כנסים, התייחס השר שייטניץ לחוק החשמל שעבר הלילה בכנסת : "החוק הוא חוק השלטר. זאת הרפורמה הראשונה שכל מה שהעובדים יקבלו יותנה בביצוע הרפורמה: "לא יתנו לא יקבלו". זאת רפורמה שאם לא תתממש העובדים יהיו הנפגעים הראשונים"

שר האנרגיה יובל שייטינץ התייחס הבוקר בוועידה השנתית לתשתיות של חברת מידע כנסים, לחוק החשמל שעברה הלילה בכנסת: "הלילה ב-1:30 לפנות בוקר נפל דבר בישראל כאשר חוק החשמל עבר בכנסת. במשך שבעים שנה מדינת ישראל סבלה מאותו כוח שכינו אותו "היד על השלטר": כל יצור החשמל היה מרוכז בידי וועד עובדים אחד שיכול היה להוריד את השלטר. שאין חשמל אי אפשר לחיות: אין מים, אין בתי חולים, צה"ל לא יכול לתפקד וכדומה. והלילה אחרי 22 שנה עשינו רפורמה גדולה במסגרתה הדבר החשוב ביותר שהשגנו זה שאין יותר שאלטרים במדינת ישראל:  אין יותר מתג, הנהלה, וועד  או הסתדרות שיכולים לאיים בשיבוש חשמל במדינת ישראל"

השר התייחס לגבי האפשרות שהרפורמה אכן תעבור: "אנחנו מעגנים את הרפורמה בשני אופנים. ראשית לכל בחקיקה- חוק הוא דבר יותר חזק מהסכמים כמו שיש בתע"ש והנמלים. והעוגן השני ברפורמה הוא אבני דרך- הרפורמה שהעברנו הלילה היא הרפורמה הראשונה שכל מה שעובדים מקבלים ויקבלו מותנה בביצוע הרפורמה מבחינת  "לא יתנו, לא יקבלו- אם הרפורמה לא תעבור הרי  שהעובדים יהיו הנפגעים ראשונים.

השר שייטניץ התייחס גם לעתידה ותפקידה של חברת החשמל: "בשנים הקרובות חברת החשמל תפסיק להשקיע בייצור החשמל היא תוכל להשקיע סכום גדול פי 3 בהולכת חשמל: מה שיובל לכניסה של אנרגיות מתחדשות וגם כניסה של מיקרו וייצור החשמל ברוב המדיניות המפתחות.

דילוג לתוכן