זיו קדם, מנכ"ל Zerto ובתו דניאל

הקייטנה של Zerto – הכל נשאר במשפחה

Zerto, הסטארטאפ המוביל בתחום ה- IT resilience בסביבות וירטואליות ובענן, מקיים קייטנה לילדי העובדים, זו השנה הרביעית ברציפות.

 

הקייטנה של Zerto אשר בשנתיים האחרונות מנוהלת ע"י חברת אבן נייר ומספרים, המתמחה בהפקת קייטנות ואירועים לילדים, היא חלק מטרנד שהולך ומתעצם בקרב חברות ההייטק, וחברות ממגזרים נוספים, במשק הישראלי, וראשיתו לפני כ- 10 שנים, עם החברות קומברס ואמדוקס.

 

Zerto, המעסיקה  כ- 700 עובדים, מתוכם 250 בישראל, במשרדי החברה בהרצליה פיתוח, מפעילה  השנה לא פחות מ- 150 ילדים, במסגרת קייטנה בת 7 ימים.  הקייטנה, מטבע הדברים, מתקיימת בימים האחרונים של החופש הגדול, כאשר כל הקייטנות בשוק הסתיימו, הילדים משועממים בבית וההורים נואשים.

 

"העובדים שלנו, כלומר ההורים, מספרים שהילדים מחכים, כל החופש הגדול, לפגוש את החברים שפגשו בקייטנה של שנה שעברה" אומרת ליאת נחמני, סמנכ"לית משאבי אנוש ב- Zerto. "מספר הילדים גדל מקייטנה לקייטנה,  והשנה כבר התלבטנו האם לקיים את הקייטנה מחוץ לכותלי המשרד. אבל כחברה ששמה דגש על משפחתיות הבנו כי עצם הנוכחות של הילדים במשרדי החברה, מקרבת אותם לעולם התוכן של ההורים ולמשפחת Zerto  בכלל. הם לומדים להרגיש שייכים למקום שמהווה חלק כל כך משמעותי בחיים של ההורים שלהם."

 

"הקייטנה היא חלק מן ה- DNA שלנו" מוסיפה  שרית רותם, מנהלת הרווחה ב- Zerto. "העובדים כולם נרתמים ומתרגשים לקראתה, וההורים אגב, מתקשרים אלי כבר מאפריל, לרשום את הילדים. חלקם אגב, מבקשים להעביר תכנים וסדנאות בעצמם, כמו שקורה השנה, עם שני מפתחים,  אשר מעבירים תרגול יוגה ואימון כושר."

 

הקייטנה השנה מחולקת לשתי קבוצות גיל. בני 3- 6 נהנים ממגוון רחב ומעשיר של פעילויות, במשרדי החברה, כמו למשל, סדנת חיפושיות מעץ, תיפוף על הגוף, תיאטרון בובות ועוד, כאשר בשעות הצהרים הם חוברים להורים לארוחת צהריים משותפת.  בני 6 – 12 מגיעים  בבוקר למשרד ולאחר ארוחת הבוקר, עולים על אוטובוס שלוקח אותם לחוות נאות קדומים, למרכז המבקרים של קוקה קולה, לפלנטריום, לספארי, למוזיאון העיצוב בחולון או למסע בעקבות הביטלס. בני ה- 14 וה- 15, אגב, מגיעים על מנת להתנדב בקייטנה של הילדים הצעירים.

 

הקייטנה של Zerto מצטרפת לשורה של יתרונות וערכים מוספים שהחברה מציעה לעובדים שלה, כמו למשל תוכנית Wellness השמה דגש על הנגשת פעילויות ספורטיביות לכל עובדי החברה. במסגרת זו, מפעילה החברה קבוצת ריצה, שיעורי פילאטיס ויוגה וקבוצת כדורגל. כל זאת, בנוסף לסביבת עבודה נעימה ובלתי פורמלית, אנשים איכותיים, אתגרים טכנולוגים ואפשרויות להתפתח.

דילוג לתוכן