משה לסמן, מייסד ומנכ"ל גלובל דטה סנטר

"הקומודיטיזציה של שירותי ה-IT המסורתיים מאיצה את המעבר לדטה סנטרים"

משה לסמן, מנכ"ל ומייסד גלובל דטה סנטר:

"התפוצצות הנתונים דוחפת את הארגונים לזרועות הדטה סנטרים, שבניגוד לעבר, נבנים היום במרכזי עסקים בקרבה ללקוחות, מה שמקנה להם נוחות תפעולית וממזער את זמן ההשהיה (latency)"

הקומודיטיזציה של שירותי ה-IT המסורתיים ובכללם מוצרים אפליקטיביים ואף תשתיות IT מאיצה את העברת תשתיות המחשוב הארגוניות לאירוח במתקני דטה סנטר. כך אמר משה לסמן, מייסד ומנכ"ל גלובל דטה סנטר, המפעילה מתקן דטה סנטר מתקדם בהרצליה פיתוח. לסמן דיבר בכנס Data Center 2019 שנערך בלאגו בראשון לציון ב-4 בפברואר בהפקת קבוצת "אנשים ומחשבים".

 

בנוסף לכך, לדברי לסמן, המעבר המואץ לספקי שירותים מתמחים, כגון Disaster Recovery as a Service (DRaaS), שירותי קישוריות לעננים ציבוריים, שרותים מנוהלים ודומיהם, מעמיק את הצורך של ארגונים בשירותי אירוח מחברות מתמחות.

 

"אינני מופתע מהמעבר המתמשך לדטה סנטרים", אמר מנכ"ל גלובל דטה סנטר. "ארגונים בישראל ובעולם מבינים שאין להם את את משאבי הזמן והאנשים הרלוונטיים בתחומים דוגמת חשמל, מיזוג אוויר ותשתיות פסיבית. המעבר לדטה סנטר המופעל ע"י ספק מומחה מגלם יתרונות רבים, ובראשם יתירות, זמינות, גמישות בהקצאת שטחים והקצאת חשמל, ביטול הצורך בהשקעות הוניות ו'שחרור' תשומות ניהוליות".

 

על פי לסמן, "התפוצצות הנתונים דוחפת את הארגונים לזרועות הדטה סנטרים, שבניגוד לעבר, נבנים היום במרכזי עסקים בקרבה ללקוחות, מה שמקנה להם נוחות תפעולית וממזער את זמן ההשהיה (latency)".

 

באשר למגמות העולמיות, לסמן שיתף את הקהל במחקר של Research and Markets, על פיו שוק הדטה סנטר העולמי צפוי להגיע להכנסות של 174 מיליארד דולר עד שנת 2023, המשקף קצב גידול שנתי ממוצע של כ-4% בין 2018  ל-2023. קצב הגידול יושפע מאימוץ של תשתיות Hyperconverged, אימוץ טכנולוגיות מתקדמות כמו שירותים מבוססי ענן ו-IoT ובניה מואצת של מתקני Hyperscale.

 

השימוש המוגבר ב-big data, ענן, IoT ו-AI מאיץ את הביקוש לתשתיות IT קריטות למשימה ועתירות ביצועים, שיש לארח במתקני דטה סנטר", שיתף מנכ"ל גלובל דטה סנטר. "המאמצים ההולכים וגדלים לצמצם צריכת הספק, פליטת פחמן ולקדם יעילות תפעולית יאפשרו לאמץ תשתית יעילה מבחינה אנרטית ברחבי העולם. בו בזמן, הספקים הגדולים משקיעים בחדשנות תכנונית ובמערכות קירור מתקדמות באופן שמגביר את הצמיחה בשוק".

 

לדברי לסמן, "ספקי colocation מגבירים השקעות באזור המזרח התיכון וכן באזור אסיה והאוקיינוס השקט. הביקוש לדטה סנטרים נדחף על ידי פריחת הכלכלה הדיגיטלית ובמידה רבה בזכות פריסה של סיבים אופטיים תת ימיים, שיפור קישוריות פס רחב באזורים כפריים, גידול בחדירת תקשורת LTE, 4G ו-5G. במקביל, התפתחות מחשוב הקצה (ה-edge computing) דוחפת פיתוח של מתקני דטה סנטר בשוק השניוני ברחבי העולם".

 

חברת גלובל דטה סנטר (Global Data Center) מפעילה מתקן מרכז נתונים תת קרקעי ממוגן שנבנה על פי סטנדרטים עולמיים עדכניים. האתר מספק אירוח ליחידות מחשב תפעוליות, המשכיות עסקית מלאה והתאוששות מאסון, לצד שירותי גיבוי באתר וגיבוי מרחוק, שירותי מחשוב ענן, שירותי בקרה ותפעול לפי דרישה ושירותי אצבע.

דילוג לתוכן