הצלחה מסחרית ראשונה לאוטובוס החשמלי אפטיס של אלסטום בשטרסבורג

אלסטום קיבלה את ההזמנה הראשונה שלה לאפטיס, אוטובוס 100% חשמלי, מחברת התחבורה של שטרסבורג CTS (Communauté des Transports Strasbourgeois). החוזה הוא ל-12 אוטובוסים מסוג אפטיס, כל אחד באורך 12 מטר עם שלוש דלתות. רכבי אפטיס יהיו האוטובוסים החשמליים הראשונים שמצטרפים לצי הרכב של CTS.

 

הודות לתכנון החדשני, אוטובוס זה מציע חוויית נוסע שאין כמוה. מערכת העגינה שלו בתחנות העצירה מספקת התאמה מושלמת לקו המדרכה, הרצפה נמוכה ושטוחה לחלוטין והדלתות הכפולות רחבות – כל אלה מאפשרים תנועה קלה של הנוסעים ועלייה וירידה מהאוטובוס בקלות עבור אנשים עם ניידות מוגבלת ועגלות תינוקות. אפטיס מציע 25% יותר שטח חלונות מאוטובוס סטנדרטי, ואזור ישיבה אחורי עם מבט פנורמי על העיר.

 

האוטובוסים מיועדים לטעינה אטית בדפו בשעות הלילה, אך זמינים גם לטעינה בסיום כל קו נסיעה לפי הצורך, באמצעות פתרונות טעינה קרקעית (SRS) או דרך גג האוטובוס (פנטוגרף מהופך).

 

אפטיס תוכנן מתוך מחשבה על עלות אופטימלית, המתאפשרת הודות להפחתת עלויות התחזוקה והתפעול, וחיי שירות ארוכים יותר יחסית לאוטובוס רגיל. עבור רשויות מקומיות, אפוא, המטרה היא להגיע לעלות שקולה לזו של האוטובוסים הקיימים הפועלים על דיזל.

 

מאז ספטמבר 2018, אפטיס נכלל בהיצע האוטובוסים החשמליים של CATP, משרד הרכש הצרפתי המרכזי לתחבורה ציבורית, כך שהוא מוצע לרכישה ציבורית לרשויות מקומיות. הכללתו מאפשרת לרשויות מקומיות להזמין אוטובוסים של אפטיס מ-CATP בצורה ישירה ופשוטה, ולהימנע מתהליכים ממושכים ויקרים.

 

מאז הצגת האב-טיפוס במארס 2017, ארבעה רכבי בדיקה נסעו למעלה מ-40,000 קילומטרים בתנאי תפעול אמיתיים בצרפת ובאירופה. ניסויים אלה אפשרו לבדוק את מאפייניו של אפטיס, שפותח בהשראת החשמלית, בהקשר חדש, את ביצועיו, את יכולותיו האוטונומיות, ואת מערכות העזר לנהג. אפטיס זכה בפרס החדשנות בתערוכת Busworld ב-2017. הוא גם קיבל את התעודה הרשמית של "Origine France Garantie" בינואר 2019; תעודה זו ערבה לכך שלמעלה מ-60% מהערך המוסף של אפטיס מקורו בצרפת.

 

"אנו גאים מאוד על קבלת הזמנה ראשונה זו לאפטיס, שהוא פתרון ניידות 100% חשמלי. אפטיס תוכנן על ידי צוותי אלסטום באתר שלנו בהאנגנביטן שבאזור אלזס. אנו נרגשים מהאמון ש-CTS מפגינה בחברה שלנו", אמר ז'אן-בטיסט איימאו, נשיא אלסטום בצרפת.

דילוג לתוכן