הצגת המחיר ממוצע של כרטיס טיסה בחיפוש און ליין תהפוך את חווית הרכישה להחלטה קלה ובהקלקה אחת

זמין כעת לסוכני נסיעות, מפתחים וסטארטאפיסטים

לצפיה:

מספר החיפושים און ליין של כרטיסי טיסה בעולם זינק בשנה האחרונה ב-50% וכמעט מחצית מהנוסעים משלמים יותר מהמחיר הממוצע של כרטיס הטיסה

גיא כהן מנכ"ל Sabre בישראל: "הפתרון הוא "טיול חכם"-
רכישת כרטיס און ליין כחוויה מונחית-טכנולוגיה וממוקדת-משתמש שמציגה תמיד גם את המחיר הממוצע לכרטיס, תחולל הבדל ממשי במעמד קבלת ההחלטה.
אפשר להפסיק להקליק. פעם אחת תפסיק"

רקע:
גם אתם חשבתם שאם רק תערכו עוד חיפוש אחד תמצאו את הטיסה הזולה ביותר, את לוח הזמנים הנוח ביותר או את שדה התעופה המועדף עליכם? אתם לא לבד: מספר החיפושים המקוונים של כרטיסי טיסה זינק בשנה האחרונה בעולם ב-50%.

ההתנהגות הזו מובנת לגמרי, במיוחד כיון שהתפיסה הצרכנית היא שמחיריהם של כרטיסי טיסה תמיד עולה. אפילו כאשר מחיר הדלק יורד, עלותם של כרטיסי טיסה לא יורדת בהתאם. בדומה לכך, נוסעים רבים סבורים שקניית כרטיסי טיסה ברגע האחרון פועלת באותו האופן וזו תחושה מלחיצה, במיוחד עבור מי שמחפש גמישות של שילוב נסיעת עבודה עם עסקים או של הזמנה ברגע האחרון.

כדי לוודא שאינם מפספסים את העסקה הטובה ביותר, רבים עורכים השוואות מחירים בלתי פוסקות ומחפשים את המחיר המושלם – בלי לדעת למעשה מהו אותו סכום שהם מחפשים. מחקר שערכו לאחרונה Options Away ואקספדיה מלמד שנוסעים רבים עורכים חיפוש בלי להיות בטוחים לגבי התוכניות שלהם: כ-40% מהמשיבים ציינו, שיזמינו כרטיס טיסה גם אם אינם בטוחים לגבי התוכניות שלהם ו-25% אמרו, שיזמינו כרטיס טיסה רק בגלל שהם חוששים מעליית מחירים.

פתרון:
אבל האם השוואת מחירים עיוורת באמת שווה את זה? סייבר סולקת מדי שנה למעלה מ-120 מיליארד דולר בהוצאות על טיסות. מסביר גיא כהן מנכ"ל Sabre בישראל: "כדי להבין טוב יותר כיצד התנהלות הנוסעים משפיעה על הזמנת כרטיסי טיסה, בחנו את הנתונים שברשותנו כדי לגלות איזה אחוז מהנוסעים משלמים יותר או פחות מהממוצע תמורת הנסיעה. התוצאות מדגישות את הערך המוסף של פניה לסוכן נסיעות. האפשרויות למעשה הן או לרכוש לבד ולהחזיק אצבעות שלא תמצאו משהוא זול יותר או להשיג את המחיר הטוב ביותר שאפשר בעזרת מומחים, כלומר סוכני הנסיעות..

בחודש מאי 2016 בחנה Sabre התנהגות צרכנים בחמש יבשות והממצאים מלמדים שההבדל במחירי הכרטיסים הוא אחד המניעים לעריכת השוואות מחירים בעולם. מסביר גיא כהן: "חברות תעופה משתמשות בטכנולוגיות מכירה, כגון תמחור דינמי, על מנת לקבוע את רמות המחיר בכל טיסה בהתאם למגוון משתנים, כמו יום ושעת החיפוש ועד כמה גדול הביקוש לטיסה.

"התוצאה של המשתנים הללו יכולה לבוא לידי ביטוי בהפרשי מחיר ניכרים בכל טיסה, לכן אם הנוסע יקבל תמיד מידע מלא לגבי מחיר כרטיס הטיסה הממוצע, מתאפשרת לו הזמנת כרטיסים בשקיפות,. השקיפות הזו, משפרת את חווית הטיול בפועל ומעניקה לנוסע שקט נפשי כבר מתחילת מסעו. הנוסע משלים את העסקה בהרגשה של הקלה ובטחון בערכו של הטיול הבא שלו.

זהו ה"טיול החכם", המספק חוויה של רכישת כרטיס ״בעיניים פקוחות לרווחה״. הודות לכלים כמו תצוגת נתונים מקיפה, תמחור מתקדם וממשק משתמש נח. זוהי חוויה מונחית הטכנולוגיה וממוקדת משתמש אשר מחוללת הבדל ממשי. אפשר להפסיק להקליק, פעם אחת תספיק" מסכם גיא כהן.

 

דילוג לתוכן