הפסדים צפויים בתחום ה-IT

על פי הכותרות האחרונות, צפוי בישראל גידול בתחום מחשוב הענן והתוכנה כשירות (SaaS), בעקבות כך צפויים הפסדים כתוצאה מזליגת הלקוחות לתחום החדש 
"העסקים שצפויים להפסיד פרנסה ולקוחות מגיעים מתחום ה-IT, ובמיוחד מתחום ניהול הרשתות" אומר עדי פלאוט, הבעלים של קבוצת קומליין. "הדבר המדאיג הוא שנראה שבעלי העסקים לא מודעים עדיין לגזירה שהולכת לנחות עליהם". בסקר שביצעה קבוצת קומליין לאחרונה, כעשרים אחוזים מבעלי עסקים בתחום ה-IT שקיבלו הזמנה לשמוע נתונים נוספים בנושא ה-SaaS, פסלו זאת על הסף בטענה שתחום ה-SaaS מתחרה בהם ולכן הם לא רוצים שום חלק בו.
 
לדברי פלאוט "מדובר בשגיאה עסקית מהותית, גם אם אינך צפוי לעסוק בתחום מסוים משום שהוא מסווג כמתחרה שלך, עליך לדעת הכול לגביו. חוסר ידיעה עלולה להוביל לשגיאות חריפות באסטרטגיה שיווקית ופיננסית. כדוגמא מקבילה, רכיב הזיכרון, שקיים לדוגמא בדיסק און קי, פגע בחברות שהתמחו ביצירת ושיווק זיכרונות. כתוצאה מכך עסקים שהמשיכו לסחור רק בזיכרונות הקלאסיים נפגעו קשות ואף נסגרו. ראיית הנולד הייתה יכולה לחסוך להם עגמת נפש ואובדן כספים משמעותי".
 
הפס הרחב והתפתחויות טכנולוגיות הם אלה שפתחו את הדלת להתפשטות ה-SaaS בעולם והתופעה מתפשטת כמו אש בשדה קוצים. האפשרות להשתמש בתוכנות ובשירותי המחשוב המתקדמים ביותר מבלי לרכוש, להתקין ולתחזק שרתים קורצת לציבור העסקים הקטנים והבינוניים בעיקר – אותו ציבור שמרכיב כ-80% מהכלכלה העולמית.
 
כנס וובוקס בבית מיקרוסופט מזמין את כל ספקי המחשוב והתוכנה: מנהלי IT, מנהלי רשתות, מנהלי מכירות, מנהלי חומרה, טכנאים, מנכ"לים, מנהלי פיתוח וסמנכ"לים להיחשף לשוק ה-SaaS, להצטרף לתחום זה ולהרוויח ממנו.
 
מר עדי גלעד, מנכ"ל וובוקס: "כתוצאה מסקרי שוק שביצענו, הגענו לשתי מסקנות עיקריות. (1) יכולת ההתרחבות של עסקים קטנים בינוניים מוגבלת כתוצאה מכלי מחשוב ותוכנה נחותים יותר, היות וידם אינה משגת את הפיתוחים המתקדמים ביותר, (2) ספקי IT נמנעים מלהציע לאותם עסקים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מאותה הסיבה. תכנית השותפים של וובוקס מאפשרת לספקי ה-IT להציע את התוכנות המתקדמות ביותר בעלויות נמוכות, ללא רכישה או התחייבות, וכך לשמור על שביעות רצון מצד הקליינטורה שלהם, שברובה מורכבת מעסקים קטנים ובינוניים. אותו ספק IT יקבל מדי חודש בחודשו עמלות על הפניית הלקוח, ללא התחייבות למלאי או למתן תמיכה. זו עסקה מאוד משתלמת לכל הצדדים."
 
עדי פלאוט, מנכ"ל קבוצת קומליין, בחר להשקיע בספקית שירותי SaaS וובוקס, מהוותיקות בישראל, כתוצאה מראיית הנולד. המוטו של החברה, "קח את זה ב-SaaS", משתנה ל-"תן את זה ב-SaaS" כשהחברה קוראת ליותר ויותר אנשי IT להצטרף למהפכה ולנצל את הפלטפורמה הקיימת שלה.
 

דילוג לתוכן