הפאבים הופכים למתחמי עבודה משותפים לסטארטאפיסטים ויזמים

הפאבים הופכים למתחמי עבודה משותפים לסטארטאפיסטים ויזמים

רומן לוי

אל תטעו להמולה ולרעש בפאבים השכונתיים להטעות אתכם. כשמגיע הבוקר, רוב מקומות הבילוי ריקים מאדם. מה שמותיר נכסי נדל"ן, בד"כ יקרים בשל מיקומם האטרקטיבי, שוממים ולא מנוצלים עד תום. בדיוק מהסיבה הזו, באחרונה נראה טרנד שמתרחב למחוזות חדשים – מהפך של פאבים ומקומות בילוי למתחמי עבודה משותפים. בשעות הבוקר המאוחרות אחרי שאדי האלכוהול נשטפים, נדמה כי רבים מהפאבים הופכים למרחב מפגש של אנשים למטרות עסקיות. למה זה קורה בדיוק ואיך? מנכ"ל חברת החללים המשותפים Urban Place, רומן לוי מסביר:

כל נדל"ן הוא נכס מניב

אם יש לכם בית עסק בתחום המזון, ובעיקר פאבים, ברוב המקרים סביר להניח שמשמעות הדבר היא שיש ברשותכם שטח נדל"ני יקר ערך. אם אתם מרגישים שאתם יכולים להפיק עוד יותר מהעסק שלכם? אתם קרוב לוודאי צודקים. כיום, ניתן לנצל את השטח עד תום גם ב'שעות המתות' של היום ולהסוות אותו למשהו אחר. אגב- ברמת הגלובלית זוהי מגמה שתופסת יותר ויותר בקרב בעלי עסקים שמבינים כי יש ברשותם משאב אדיר ונצרך- קרקע.

טרנד עולמי שהופך לנורמה

בכל מקום על פני הגלובוס היזמים, הפרילאנסרים, והעצמאיים מחפשים שטח, מרחב עבודה. חלל שבו יוכלו לשבת, לעבוד, להיפגש עם אנשים, ליצור קשרים חדשים, נטוורקינג. צמיחת החללים המשותפים מעידה על חוזק המגמה. כיום, השטח הזה ממש לא חייב להיות מוגדר כמשרד או מתחם עסקי גרידא. ממש כמו חללי העבודה המשותפים, הוא יכול להיות בכל מקום, ולהציע יותר שירותים. רוצה לומר, במקביל לפעילות השגרתית בעסק, ניתן להקצות חלל נעים ונוח למי שמעוניין לעבוד במקום ייעודי מחוץ לבית – וכאלו יש היום ללא הפסקה. על פניו ניתן להשכיר כל עמדה לשעות בודדות, ליום ואפילו לפרקי זמן ממושכים, וליהנות מהכנסה נוספת.

מגוון שירותים בלוקיישן אחד

ואם אפשר להתעלם מהדבר החשוב ביותר, התמחות במגוון רחב של שירותים. אם אתם בעליה של מסעדה, תוכלו כמובן להציע לאורחים ליהנות מהתפריט שלכם בזמן שהם עובדים במקום; אם יש לכם מוסך, הם יוכלו לעבוד ולהיות אפקטיביים בזמן שאתם מתקנים להם את הרכב; אם יש לכם אולם אירועים, הוא יוכל לעמוד לרשות כל אחד בשעות 'המתות' שבהן אין אירועים – לרוב בשעות הבוקר והצהריים. בסיכומו של עניין- ניצול נכון של הנדל"ן, מייצר מצד ערך ללקוח ומצד שני הכנסה חשובה ונוספת לבעלי עסקים. ההחלטה לגביי רמת ואופן החיבורים בין תחומי העיסוק נתונה בידכם.

הכותב הוא מנכ"ל Urban Place

דילוג לתוכן