הענף (אבטחת המידע) סובל מכישלון מתמשך, תהפכו את אנשי האבטחה שלכם לציידים

כנס אבטחת המידע העולמי של RSA, בסן פרנסיסקו:

עמית יורן, נשיא RSA:"הענף סובל מכשלון מתמשך, תהפכו את אנשי האבטחה שלכם לציידים"; מדיניות החלשת הצפנות – טעות

יורן פתח את הכנס מול אלפים רבים של מומחי סייבר וקרא לקחת צעד לאחור
ולבחון את האתגר המרכזי של התעשייה מנקודת מבט שונה

עמית יורן, נשיא ,RSA חטיבת האבטחה של ,EMC פתח את כנס 2016RSA , הנחשב לכנס אבטחת המידע הגדול בעולם, מול אולם עמוס באלפי מומחי אבטחת מידע וסייבר מרחבי העולם, וקרא לקחת צעד לאחור ולבחון את האתגר המרכזי של התעשייה מנקודת מבט שונה. יורן הדגיש שעל הארגונים למקד את ההשקעות הטכנולוגיות בהשלמה ובחיזוק של יכולות צוותי האבטחה שלהם, כדי להפכם לחכמים, יעילים וסקלביליים יותר.

יורן ציין את הכשלון המתמשך של הענף וכמה מפרצות האבטחה הקשות ביותר שקרו במהלך 2015 ותלה את האשם בגישות מיושנות ובחוסר יישור קו בין הפתרונות הטכנולוגיים לבין הבעיה האנושית שאותה נועדו לפתור. הוא הכיר בהנחה הרווחת כי לארגונים לעולם לא יהיו די אנשי מקצוע המתמחים באבטחת סייבר ופירט את סדרי העדיפויות שיעצימו את צוותי האבטחה הקיימים ויאפשרו להם להגן מפני איומים מתקדמים וחדשים.

"ארגונים יצטרכו ליצור תרבות שמקדמת את העובד היצירתי והחכם, בעל המחשבה החופשית והסקרן. אם תוכנית האבטחה שלכם מתמקדת בראש ובראשונה בתאימות וציות לתקנים, זו שגיאה. עודדו את החופש לצוד באופן פעיל את היריבים ועל-ידי כך תמשכו את הצוות הנכון ותטפחו את התרבות הנכונה".

יורן קרא לארגונים למקד את ההשקעות שלהם בטכנולוגיות שתומכות ביצירתיות וביכולת פתרון הבעיות של בני האדם, במקום בטכנולוגיות שמיועדות להחליף אותם. "אנחנו זקוקים לכלים שיעניקו לנו נראות מקיפה ופרספקטיבה".

בנוסף ציין יורן כי למגזר הציבורי הבינלאומי יש תפקיד חשוב ביצירת קווי מדיניות שיעזרו במאמצי האבטחה במקום לפגוע בהם. הוא קרא להתאמה טובה יותר בין תוכניות אבטחת סייבר במגזר הציבורי לבין המגזר הפרטי במונחים של מנהיגות, שקיפות וגיבוש מדיניות. יורן הביע ביקורת חריפה כלפי כל הצעה להחליש הצפנות וטען כי מדיניות שזו מטרתה היא בגדר טעות.

יורן סיכם באומרו שענף האבטחה חייב להתעורר ולחשוב בצורה יצירתית כפי שעשו מייסדי הענף. "התעשייה שלנו נוסדה ונבנתה על-ידי 'פורעי חוק' חלוציים, יצירתיים באופן מרדני, וכמעט אקסנטריים". הוא אתגר את הקהל בשאלת הסיכום: "אז מה אתם מתכוונים לעשות אחרת השנה"?

 

דילוג לתוכן