הסטארט-אפ Spot.IM משיק תוכנית למאבק במפיצי תוכן פוגעני דרך טוקבקים

החברה החלה בשיתוף מידע עם חברות אבטחה על מפיצי תוכן פוגעני כפדופיליה, טרור, גזענות ונוזקות סייבר
הסטארטאפ Spot.IM משיק תוכנית למאבק במפיצי תוכן פוגעני, במסגרתה נעשה שיתוף מידע בזמן אמת על סוג התוכן ופרטי המפיץ עם חברות המתמחות בשמירה על הבטיחות באינטרנט. כך החברות מסייעות זו לזו לבלום הפצה של תכני פדופיליה, טרור, גזענות, נוזקות סייבר ותכנים פוגעניים נוספים שאין להם מקום באתרי חדשות ותוכן.

לדברי נדב שובל, מנכ"ל וממייסדי Spot.IM: "בעולם הדיגיטלי קל לייצר הפניות לתוכן פוגעני. זו הפכה להיות בעיה כואבת של מנהלי אתרים הרוצים לספק סביבה בטוחה לגולשים וצריכים להתמודד עם בקרה על דיוני רשת בלתי פוסקים, בעיקר כשמדובר באתרי החדשות הגדולים בעולם. שיתופי פעולה בין חברות עם יכולות שיטור מקשות על חופש הפעולה של החבר'ה הרעים והופכים את הרשת למקום בטוח יותר."

Spot.IM עוסקת בפיתוח כלי אינטרנט המוסיפים רובד חברתי לאתרי חדשות ותוכן. מוצרי החברה מותקנים באלפי אתרי תוכן שחלקם מהאתרים הגדולים בעולם. בכל חודש יותר מ-400 מיליון משתמשים נחשפים לכלי החברה ומתוכם מתאפשר לאתר גולשים שעיקר פעילותם היא איום על הבטיחות באינטרנט.

זיהוי התוכן הפוגעני בדיוני הרשת נעשה בשילוב כלים מתחומי למידת מכונה, המנתחת את תוכן הטוקבקים ודפוסי ההתנהגות של הגולש. המיקום הגיאוגרפי ממנו הגולש פועל, המהירות בה הוא מייצר ומפיץ את התוכן. בנוסף לעדכונים המתקבלים בזמן אמת מחברות הפועלות בתחום שיטור הרשת שזיהו שימוש חדש בקישורים המובילים לוירוסים ותוכן זדוני.

דילוג לתוכן