הסטארטאפ הישראלי שמתעד שבטים מבודדים ברחבי העולם

חברת MyHeritage החלה בפרויקט לשימור היסטוריה משפחתית של שבטים מהעולם השלישי ללא גישה לטכנולוגיה
צוות של חברת הייטק ישראלית MyHeritage יצא למסע בעקבות שבטים מבודדים השוכנים בהרי פפואה גיניאה החדשה. במטרה לתעד באופן מסודר את ההיסטוריה המשפחתית, אורח החיים והטקסים שעברו עד היום מפה לאוזן בתוך השבט. לילידי המקום אין גישה לטכנולוגיה ואלמלא הפרויקט ההיסטוריה המרתקת שלהם היתה עשויה להישכח.

הצוות הישראלי שביצע את התיעוד עבד בתנאים קשים ללא חשמל, ללא מים זורמים או שרותים. לאזורים אלו הובאו מחשבים עם טכנולוגיות מתקדמות כדי לבצע תיעוד בזמן אמת של סיפורי משפחות מרתקים בעזרת מדריכים מקומיים ומתורגמנים המתמחים בשפות ובתרבויות המשתנות משבט לשבט.

גולן לוי, מראשי המשלחת שלMyHeritage : "חזרנו עם מידע על אילנות יוחסין מפורטים של אלפי חברי הקהילה, תמונות משפחתיות, איסוף מידע על מקומות קבורה, השתתפות ותיעוד של אירועים וטכסי קהילה מקומיים. הילידים היו להוטים להשתתף בפרויקט כדי לוודא שההיסטוריה המשפחתית שלהם שאינה רשמה לא תאבד לדורות הבאים של הכפר. החלטנו לצאת לפרויקט כדי שהמידע יהיה זמין עבור הנינים של בני השבט שסביר שתהיה להם גישה לטכנולוגיה ויוכלו לצפות בסיפורים מרתקים ושמות שנשכחו."

לדברי גלעד יפה, מייסד ומנכ"ל החברה, הפרויקט בהתנדבות כדי להנגיש את הטכנולוגיה שפיתחנו וכישורי מומחי הגנאלוגיה שלנו לטובת שימור מורשת תרבותית.

בימים אלו החברה בודקת יעדים למשלחות נוספות והודיעה על 100 משרות פנויות בתחומי ה- iOS, web ואנדרואיד , שיצטרפו אל 260 עובדי החברה.

לחברת MyHeritage טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לגלות, לשמר ולשתף היסטוריה משפחתית, במערכת 80 מיליון משתמשים רשומים מרחבי העולם. כל אדם מוזמן לגלות ולעדכן את הסיפור המשפחתי שלו באתר www.myheritage.co.il

 

דילוג לתוכן