הנפקת נטקס לציבור הסתיימה בהצלחה עם ביקושי יתר של כ- 30%

למרות הקושי בהנפקות אקוויטי סטרייט, סייבל השקעות לקחה על עצמה משימה לא פשוטה – לגייס בשוק לחברת נטקס. הנפקת בוטיק – הגיוס תוכנן בקפידה, ולדברי שחר סיידון בעלי סייבל השקעות: "ההנפקה נבחרה להיות בדרך של הנפקת בוטיק כפי שסייבל מתמחה בו היטב, התהליך נמשך כמה חודשים שבהם נבחנו כל האופציות, ולאחר שהצליחה סייבל לשלב בגיוס ההון משקיעים מקומיים וזרים, מוסדיים וציבור, הציעה לחברה לגייס בדרך של הנפקה ציבורית בהקצאת אקוויטי בלבד, שלשמחתנו כנראה הייתה ההחלטה הנכונה מצידנו, ואנו שמחים כי נטקס קיבלה את המלצתנו".
 
נטקס – זהו גיוס שני שסייבל מובילה בנטקס, כאשר את הקודם הובילה לפני כשנתיים כשגייסה 9 מיליון ₪ מהראל ביטוח. שחר סיידון מציין כי "לחברת נטקס יש כל מה שחברה צריכה להכיל: הנהלה איכותית עם מועצת מנהלים בעלת תרומה גבוה, פעילות מקומית יציבה עם מובילות שוק בתחומה, טכנולוגיות וקניין רוחני כגון פטנטים, פעילות בחו"ל בעל פוטנציאל שוק עצום".
 
תשקיפי דף – במתכונת הנוכחית מלווה סייבל מספר חברות אשר הגישו תשקיף לרשות, וממתינות לעיתוי הנכון לצאת להנפקה, כאשר מה שעומד בראש סדר העדיפויות הוא הצורך האמיתי של החברה להון המגויס לאחר שתכננה היטב, בליווי של סייבל, את השימושים בו.
 
פעילות ענפה בשוק ההון – סייבל התפרסמה לאחרונה לאחר שקיבלה את הייצוג ע"י קרנות הון סיכון לממש את אחזקותיהן בחברות פורטפוליו הנסחרות בת"א, ואכן עשתה זאת בהצלחה לקרנות שהחזיקו בחברות כגון מזור, כן פייט, מדיגוס, ביוליין, ועוד.
 
עלויות ההנפקה – לפי התשקיף ניתן לראות כי תהליך של הנפקת בוטיק ע"י סייבל השקעות אינו זול, ובמקרה של נטקס עלה לחברה 9% מסך היקף הגיוס. שחר סיידון אומר על כך: "ניתן להבין כי סייבל לא מלווה כל חברה שפונה אליה, וברגע שאנו מחליטים ללוות חברה מסוימת היא מפנימה מהר מאוד שהעלות היא בהתאם לאיכות, ומה שחשוב לחברה לא פחות מעלות הליווי הוא אופן התהליך, הדרך והמיצוי שלה, ולבסוף הסיום המוצלח".

דילוג לתוכן