הנה מגיעה האולימפיאדה ואיתה גם מתקפות הסייבר

מאת: תמיר סגל, מנהל פעילות טרנד מיקרו בישראל

האולימפיאדה מחכה לנו ממש מעבר לפינה, וכל העולם יפנה את תשומת הלב שלו לריו דה ז'ניירו, שם יתקיימו המשחקים של האולימפיאדה ה-31 הידועה יותר בשם אולימפיאדת ריו.
למרבה הצער, פושעי הסייבר יודעים זאת וגם הם מתכוננים היטב לקראת האולימפיאדה.
אירועי ספורט בינלאומיים כמו המשחקים האולימפיים הם יעד מועדף בקרב פושעי הסייבר. אם אתה פושע סייבר המחפש נושא שבו אתה יכול להשתמש עבור דואר זבל, פישינג או קמפיינים זדוניים במדיה החברתית, אין נושא טוב יותר שאתה יכול להשיג מאשר האולימפיאדה. המשחקים האולימפיים אכן מרתקים את כל העולם ומושכים תשומת לב גלובלית, ולכן מתקפות סייבר הקשורות לנושאי האולימפיאדה יכולות להיות לא פחות גלובליות מבחינת משיכת תשומת הלב שלהן והאפקטיביות שלהן.
תחשבו על זה מנקודת המבט של פושעי הסייבר: התקפות בנושאי סופרבול יצליחו בארה"ב, אך לא בשום מקום אחר מחוץ לה. התקפות בנושאי גביע העולם בכדורגל יצליחו בכל מקום, אך לא בארה"ב. אבל מתקפות בנושא האולימפיאדה יצליחו בכל מקום בעולם, אפילו באנטארקטיקה, שגם שם די בטוח שהתושבים יצפו במשחקים האולימפיים.
החדשות הטובות הן שפושעי האינטרנט צפויים מאוד במתקפות שלהם כאשר הם משתמשים באולימפיאדה כפיתיון.
החדשות הרעות הן שהם צפויים משום שאותן מתקפות עובדות ומצליחות שנה אחר שנה. כמו כרישים, המתקפות המבוססות על נושאים אולימפיים לא מתפתחות בכלל, הן לא צריכות לעשות זאת.
ובכל זאת, אין לכם סיבה ליפול קורבן למתקפות מסוג זה. כמאמר הפתגם הידוע: אם אתה יודע על משהו לפני שהוא קורה, אתה יכול להתכונן אליו.
אז מה אפשר לעשות? ארבעה דברים יעזרו לך להישאר בטוח בעונה האולימפית הזו:
1. עליך להיות מודע לכך שנושאים אולימפיים יכולים להיות אבן שואבת לפושעי הסייבר ולהשתמש בזהירות במיילים, באתרי אינטרנט ובפרסומי מדיה חברתית הקשורים לנושאי האולימפיאדה. אם אתה לא בטוח שזה לגיטימי או שזה טוב מדי מכדי להיות אמיתי, אל תפתח את זה, אל תקליק על זה או על תפתח באינטראקציה עם זה.

2. שמור את המערכות שלך עדכניות עם כל עדכוני האבטחה הרלוונטיים עבור מערכת ההפעלה וכל התוכניות שאתה מריץ עליה (ואם אתה עדיין משתמש ב- Windows XP, פנק את עצמך במחשב חדש וטוב יותר כדי ליהנות באמת מהצפייה במשחקים האולימפיים).

3. הפעל חבילת אבטחה מודרנית כמוInternet Security Trend Micro. חבילות אבטחה מודרניות הן יותר מסתם תוכנת אנטי וירוס, הן מספקות מספר שכבות של אבטחה, במיוחד עבור דואר אלקטרוני, אתרי אינטרנט זדוניים ומדיה חברתית.

4. תיהנה. קל לשכוח שהמטרה הסופית של כל נושא האבטחה היא לאפשר לך ליהנות. חמוש בשלבים 1 – 3 אתה צריך לאפשר לעצמך ליהנות מעידוד המדינה האהובה שלך בענפי הספורט האהובים עליך.

 

דילוג לתוכן