המשרד לביטחון פנים הוסמך בתקן אבטחת מידע על ידי מכון התקנים

בטקס רשמי ניתן למשרד תקן ISO27001 לאבטחת מידע מתוקף החלטת הממשלה בנושא הגנת הסייבר, התקן ניתן אחרי היערכות בת שנה שלוותה על ידי 2BSecure

המשרד לביטחון פנים הוסמך בתו התקן לאבטחת מידע ISO 27001 על ידי מכון התקנים הישראלי. תו התקן הוענק בטקס רשמי שנערך במשרד בהשתתפות מנכ"ל המשרד, מ"מ מנכ"ל מכון התקנים ונציגי המכון, רשות התקשוב הממשלתי, הרשות הלאומית להגנת הסייבר ו-2BSecure, חברת אבטחת המידע והסייבר של מטריקס, שליוותה את המשרד לביטחון פנים לאורך כל התהליך וסיפקה ייעוץ והכוונה לגורמים הרלוונטיים.

ההסמכה ניתנה אחרי סדרת מבדקים במחוזות, במטה ובאגף מערכות מידע של המשרד לביטחון פנים שהסתיימו בהצלחה. הפרויקט הינו חלק מפעילות הייעוץ השוטפת שמעניקה 2BSecure למשרד לביטחון פנים.

מתוקף החלטת הממשלה לקידום אסדרה לאומית והובלה ממשלתית בהגנת הסייבר (מס' 2443) מפברואר 2015 נדרשים משרדי הממשלה לעמוד בתקן אבטחת המידע. התקן מגדיר עקרונות שיטתיים ותכליתיים להקמה, ניהול ותחזוקה של מערכת אבטחת מידע המתאימה לארגון.

שלומי בילגי, ראש אגף הביטחון מידע וסייבר: "אגף הביטחון מידע וסייבר סיים בהצלחה רבה את ההסמכה לתקן ISO 27001  עולם הסייבר תופס מקום מרכזי בחיינו , לצד הזדמנויות חדשות יש גם לא מעט איומים במרחב זה . רואה את האחריות האישית להמשיך להכיר , לחקור ולפרוץ דרך בעולם הגנת הסייבר".

"אני מודה למנכ"ל המשרד על העצמת עולם הגנת הסייבר במשרד, ליחידת הגנת הסייבר המגזרית באגף הביטחון שהובילו הליך הסמכה זה ולחברת BSeucre 2 על הובלת התהליך במקצועיות רבה".

רן אדלר, סמנכ"ל ייעוץ : ב-  2BSeucre  "המומחים של המשרד לביטחון פנים היו שותפים מלאים לכל אורך תהליך יישום מערך האבטחה והעמידה בתקן הנדרש. שירותי הייעוץ שלBSecure 2 הניתנים למשרד לביטחון פנים הינם חלק מהפעילות רחבה שלנו במגזר הממשלתי. אנו מודים על האמון שניתן בנו על מנת לסייע לגופים ממשלתיים, פרטיים ועסקיים כאחד להגדיר בקרות ותהליכים שיסייעו לביצוע שוטף של הפעילות הארגונית בצורה הבטוחה והמוגנת ביותר".

דילוג לתוכן