המשק האנכי המקורה הגדול ביותר בעולם הולך ונבנה בניו ג'רזי

המשק האנכי המקורה הגדול ביותר בעולם

 

 

השבוע, מפעל פלדה לשעבר בניוארק, ניו ג'רזי החל בתהליך של הפיכתו לצורך שימוש כחווה אנכית שתאכיל מאות אלפי בני אדם, מתקן זה מתוכנן לגדל עד מיליון קילוגרם של כרוב, וחסה בשנה כאשר תסתיים בנייתו.

החווה היא רק אחת מהרבה מבני תעשייה בקהילת מסילות הברזל של ניוארק שבו מפעלים ומחסנים לשעבר משנים ייעודם לשימושים חדשים. בסיום תהליך השיפוץ , שינוי הייעוד , חלל ה- 69,000 הרגל המרובע יהפכו להיות נכון להיום  החווה האנכית המקורה הגדולה ביותר בעולם.

מגשי גידולים

 

הטכנולוגיה לחווה מגיעה מחברה בשם AeroFarms, אשר משתמשת במגדלים גבוהים של מגשים יעודיים מוארים בתאורת LED לגידול עשבי תיבול וירקות בעלי עלים ירוקים. AeroFarms טוענים ששיטתם יעילה  75 פעמים יותר מחווה חיצונית מסורתית למ"ר. ועכב העובדה שמדובר בחלל סגור אין ולא משתמשים בחומרי הדברה לחלוטין.

תאור מבנה המגש

אבל אולי הטענה החשובה ביותר על יתרונה של שיטה זו היא שהטכניקות של AeroFarm טוענות לשימוש של 95% פחות מים. זו היא ירידה מדהימה ומשמעותית ביותר בכמות המשאבים הנדרשים כדי לגדל מזון, במיוחד לאור שנות הבצורת המשתקות האחרונות בקליפורניה.

תאורת הלד לה זוכים הגידולים

 

המתקן ייפתח בשלבים כאשר השלב הראשון יושלם באוקטובר 2015. ורק הזמן יעיד האם החווה אכן יעילה כמו התחזיות הצפויות, אבל במידה ואכן התחזיות תממשנה הרי שזה יכול לשמש מודל נהדר לערים אחרות ולא רק דרך לנצל ולהשתמש  בתשתיות תעשייתיות לשעבר, אלא גם כדרך חכמה מאוד להאכיל יותר אנשים עם מעט מאוד מים.

 

 

 

דילוג לתוכן