המרכז הרפואי שיבא יחסוך מעל לחצי מיליון שקל מחשבון החשמל ב-2011

בשיבא הוטמעה תוכנת Pro PowerPlug המאפשרת חיסכון בעלויות החשמל במחשבי הקצהבמסגרת מדיניות ההגנה על הסביבה והחיסכון באנרגיה שמנהיגה הנהלת המרכז הרפואי שיבא, הטמיעו בבית החולים את פתרון התוכנה Pro PowerPlug לכיבוי אוטומטי של מחשבי הקצה ברחבי הקמפוס כולו. הפתרון חוסך מעל ל- 40 אלף שקל בחודש מעלויות החשמל בעבור השימוש מחשבי ה- PC, המסתכמים ביותר מחצי מיליון שקל לשנה.
מבדיקה מוקדמת שנערכה במרכז הרפואי נמצא כי משתמשים רבים מבלים שעות ארוכות במהלך יום העבודה מחוץ למשרד, בדיונים, בפגישות, בטיפולים ועוד. בשעות אלה וכן בשעות הלילה, המחשבים נשארים דלוקים ללא צורך וגורמים לגידול ניכר בחשבון החשמל. על רקע זה בחרו במרכז רפואי שיבא להטמיע פתרון ניהול צריכת חשמל במחשבי הקצה.
הפתרון של חברת PowerPlug מאפשר כיבוי אוטומטי, או העברה למצב Standby, של כל מחשבי הקצה ברחבי הקמפוס, בהתאם להגדרות שנקבעו מראש ובהתאמה לצרכים של המשתמשים השונים. הפתרון מאפשר הגדרה של מספר תוכניות חיסכון שונות במקביל, עבור קבוצות מחשבים שונות, בהתאמה לפרופיל השימוש של כל קבוצה. בנוסף, מאפשר הפתרון הדלקה או הערה אוטומטית של המחשבים במקרים בהם טכנאים צריכים לעדכן את מחשבי הקצה, או במקרה בו המשתמש רוצה להתחבר למחשב האישי מחוץ למשרד. כמו כן, הפתרון מספק דו"חות המפרטים את מידת החיסכון בצריכת החשמל ובכסף.
לדברי ברונו לביא, סמנכ"ל טכנולוגיות במרכז רפואי שיבא: "כאשר ניגשנו לבחון את Pro PowerPlug כאמצעי שליטה בכיבוי ובהדלקה של תחנות הקצה בבית החולים, לא שיערנו כי נצליח להגיע לאחוז חיסכון של כמעט 40 אחוזים מצריכת החשמל של מחשבים בחודש, המהווים למעלה מ- 40 אלף שקל בחודש. חיסכון נוסף החשוב לנו לא פחות מתבטא בפליטת גזים לאוויר. באמצעות הפתרון מנענו מכ- 300 טון 2CO להיפלט לאוויר במחצית הראשונה של 2011 בלבד".
למרות שמרכז רפואי שיבא הוא בית החולים הגדול בישראל, ובו למעלה מ- 4000 תחנות קצה, תהליך ההטמעה היה חלק ופשוט וארך ימים בודדים, ובסיומם צוות ה- IT של בית החולים למד לתפעל את התוכנה בקלות רבה. "חברת PowerPlug ליוותה אותנו לכל אורך התהליך, החל משלב בדיקת פוטנציאל החיסכון ועד לשלב הגדרת תוכניות החיסכון והפקת הדו"חות המבטאים את רמת החיסכון. עליית מחירי החשמל האחרונה רק חיזקה את החלטתנו להשקיע בנושא ואני מאמין כי ככל שנצבור ידע נוסף, נוכל להגדיל את החיסכון באופן משמעותי" הוסיף לביא.
אייל יחיאלי, מנכ"ל PowerPlug מסביר כי האתגר במרכז רפואי כמו שיבא, הוא גמישות הפתרון ויכולת ההתאמה שלו לצרכים המשתנים של כל יחידה ומחלקה בבית החולים. "בבית החולים פועלות מערכות ממוחשבות מגוונות, בחלקן מערכות קריטיות ומצילות חיים, וקיים גם שוני רב בין מחלקה למחלקה. הפתרון שלנו מצליח לתת מענה מדויק לצרכים של ארגון מורכב כמו בית חולים וחוסך בעלויות צריכת החשמל של המחשבים, תוך כדי עמידה בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים ומבלי לפגוע בפעילות השוטפת של מערכות ה- IT במרכז הרפואי".
בנוסף לחסכון הישיר בחשמל, השימוש בתוכנה יוצר גם חסכון בעלויות מיזוג האוויר מכיוון שהמחשבים הכבויים אינם פולטים חום במהלך הלילה, מאריך את אורך חיי המחשבים ואף מסייע באבטחת מידע והגנה מפני פריצות למחשבים, שכן מחשב כבוי חשוף הרבה פחות לניסיונות פריצה או כניסה ללא הרשאה.

דילוג לתוכן