המרוץ לירח מגיע לתל אביב

עמותת SpaceIL נבחרה לארח בעיר את ועידת הפסגה הבינלאומית השנתית של תחרות Lunar XPRIZE Google

SpaceIL, הפועלת להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח תארח בארץ את פסגת הצוותים המשתתפים בתחרות הבינלאומית Google Lunar XPRIZE. הפסגה תתקיים בתל אביב, החל מה -31 באוגוסט 2016. בשמונה השנים האחרונות, ועידת הפסגה השנתית של הצוותים התארחה כל פעם בעיר אחרת בעולם, בחסות הצוות המקומי. מפגש זה שימש כהזדמנות עבור הצוותים המתחרים ב Google Lunar XPRIZE – מרוץ בינלאומי מודרני פרטי (לא ממשלתי) לירח- להתכנס מכל רחבי העולם ולהציג את ההישגים שלהם.

"אנו נרגשים להגיע לתל אביב לציון אבן דרך חשובה זו ולחגוג יחד עם כל הצוותים המדהימים והמוכשרים בתחרות את כלכלת החלל החדשה", אמרה שאנדה גונזלס, מנהל בכירה, Google Lunar XPRIZE. "בתור אחת משתי הקבוצות היחידות בתחרות עם חוזה שיגור, אנחנו שמחים לבקר בארץ המוצא של SpaceIL למפגש פסגת הצוותים הסופי לפני השלב האחרון של התחרות".

ועידת הפסגה תיערך בין ה-31 באוגוסט 2016 ל-2 בספטמבר, 2016 בקמפוס גוגל תל אביב. נציגי הקבוצות המתחרות יגיעו מכל רחבי העולם, בין היתר כולל ארצות הברית, קנדה, גרמניה, יפן, הודו, איטליה, הונגריה, ברזיל ואפילו מלזיה. בנוסף, יגיעו נציגים בכירים של גוגל ושל קרן XPRIZE. זוהי השנה האחרונה לפני שהתחרות תגיע לסיומה, שבה תתקיים הפסגה.

"אנחנו נרגשים מכך ש-SpaceIL, שהייתה הקבוצה הראשונה בתחרות להכריז על חוזה שיגור, תעניק הזדמנות לכל מתחרי Google Lunar XPRIZE לבקר בישראל, בוועידת הפסגה האחרונה. זוהי סגירת מעגל לקבוצה הישראלית, שבאופן סימבולי-הייתה הקבוצה האחרונה שנכנסה לתחרות". אמר מנכ"ל SpaceIL, ערן פריבמן. "ברצוני להודות לעיר תל אביב, שנרתמה לאירוח כינוס בינלאומי חשוב זה, תתלה שלטי חוצות שיקבלו את פניהם ברחבי העיר ואף תאיר בתאורה חגיגית את קירות בניין העירייה".

 

דילוג לתוכן