המפתחים הישראלים כובשים את ג'נרל אלקטריק

3 צוותי פיתוח מישראל ניצחו בשלושת האתגרים בהאקתון שערכה GE בברלין

צוותי הפיתוח זכו ב-37,000 אירו ואחד מן הצוותים יטוס להציג את הפתרון שלו בכנס Eurelectric

ברלין, 14 ביוני, 2017 – היום בכנס Minds+Machines אירופה שמהווה את הכנס השנתי המרכזי של החברה באירופה, הוכרזו מנצחי שלושת האתגרים בהאקתון שנערך בהשתתפות מעל 100 מפתחים מרחבי העולם. הצוותים הישראליים זכו בשלושת האתגרים השונים במקום הראשון וקטפו פרסים בשווי של מעל 37,000 אירו.
באתגר פיתוח פתרונות חדשניים לייצור חשמל תוך צמצום פליטות מזהמים זכה צוות ElectroEuro אותו הרכיבו טליה כהן, רן קורצקי, חיים בנדר, עידן נשר ומפתח מדנמרק. החמישה הציגו רעיון של פיתוח מניה וירטואלית שתהווה כלי שיסייע לקידום העברת אנרגיה ירוקה בין מדינות שכנות באירופה. הצוות צפוי להציג את הפתרון הזה בכנס Euroelectric שיתקיים בשבוע הבא בפורטוגל כשGE מכסה גם את עלויות הנסיעה והשהייה של הצוות.
באתגר השני שהתמקד בצמצום משקלם של מרכיבים שונים של מטוסים באמצעות ניתוח נתוני ייצור של חלקי מטוס והצעות לשיפור הייצור ניצח צוות "טכניון" בו השתתפו אביחי לוי, איתי גת וגרגורי גורן. הצוות פיתח כלי חיזוי עיכובים בייצור רכיבי תעופה בעזרת רשתות של נוירונים.
האתגר השלישי כלל פיתוח עבור מערכת הענן Predix של GE ובו ניצח צוות Predix Flow בהשתתפות אריאל הנריסון, ברק המל, קובי דוידוף ורועי ברכר. הארבעה פיתחו ממשק חכם לניהול ותחזוקת נכסים קריטיים, ניטור סנסורים ויצירת עצי החלטה לפתרון תקלות בענן ה-IOT ללא צורך בכתיבת קוד. צוות ישראלי נוסף זכה במקום השלישי באתגר זה.
המשלחת הובלה ע"י צוות תכנית הסטארטאפים והשת"פים שלDigital GEבישראל, אליהם הצטרפו מנכ"לים מארבע חברות מובילות המשתתפות בתכנית; Plataine, Mobideo, mPrest וPrecognize -.

ינון דולב, ראש תכנית הסטארטאפים והשת"פים של GE Digital בישראל ציין: "תעשיית ההיי-טק הישראלית מהווה נדבך חשוב בהתפתחות תחום האינטרנט התעשייתי בעולם. החברות הישראליות מובילות הן בתחום של הגנת סייבר על תשתיות קריטיות והן בפתרונות שונים שקשורים לביג דאטה ולPredictive אנליטיקס. בימים אלו אנחנו מגייסים חברות עם פתרונות תוכנה לבעיות תעשיתיות למחזור הבא שלנו. אנחנו גאים על הישגי הצוות הישראלי שהגיע להאקתון והוכיח לכולם כי ישראל מהווה מקור בעל פוטנציאל יוצא דופן לחדשנות".

דילוג לתוכן