המספר של שנת 2016: מיליארד!!! פריטי קוד זדוני מוחזקים בבסיס הנתונים בענן של מעבדת קספרסקי

בסיס נתוני הקוד הזדוני של מעבדת קספרסקי בענן מכיל כעת מיליארד פריטים זדוניים, כולל וירוסים, טרויאנים, דלתות אחוריות, תוכנות כופר ואפליקציות פרסום והרכיבים שלהם. חמישית מהם נחשפו וזוהו כזדוניים על ידי Astraea – מערכת ניתוח קוד זדוני מבוססת לימוד מכונה הפועלת בתשתית מעבדת קספרסקי.

מספר איומי הסייבר הצצים מדי יום הוא כעת כה גדול שלא ניתן לעבד כל אחד מהם באופן ידני. זו הסיבה שאוטומציה של תהליך הגילוי והניתוח של קוד זדוני, בשילוב מומחיות החוקרים, היא הגישה היחידה והטובה ביותר בכל הנוגע למלחמה באיומי סייבר מודרניים.

אחוז הקוד הזדוני שנחשף והתוסף באופן אוטומטי על ידי Astraea לבסיס הנתונים בענן של מעבדת קספרסקי גדל בהתמדה במהלך חמש השנים האחרונות: מ- 7.53% ב- 2012 ל- 40.5% בדצמבר 2016. שיעור זה מתרחב במקביל לגידול במספר הקבצים הזדוניים שנחשפים בכל יום על ידי מומחי מעבדת קספרסקי ומערכות הגילוי. מספר זה גדל מ- 70 אלף קבצים ביום ב- 2011 ל- 323 אלף קבצים ביום ב- 2016.

"מיליארד קבצים זדוניים ייחודיים הוא נתון עוצר נשימה. הוא מראה את היקף פשיעת הסייבר, אשר התפתחה ממספר פורומים קטנים שהציעו כלים זדוניים בפיתוח אישי, לפס ייצור המוני של קוד זדוני ושירותי פשיעת סייבר תפורים אישית. המספר גם מגלם את האיכות והאבולוציה שעברו הטכנולוגיות האוטומטיות לניתוח קוד זדוני. מתוך מיליארד הקבצים האלה, יותר מ- 200 מיליון התוספו על ידי מערכת לימוד המכונה Astraea. המערכות המתקדמות לא רק מזהות על בסיס יומי את רוב הקוד הזדוני הידוע המגיע אלינו, אלא גם חושפות איומים שאינם מוכרים. על אף ש-800 מיליון הקבצים הנותרים התוספו על ידי מערכות זיהוי פנימיות אחרות, או על ידי המומחים שלנו, התרומה של מערכות לימוד מכונה לבסיס הנתונים בענן של מעבדת קספרסקי היא משמעותית, ותמשיך לצמוח", אמר ויאצ'סלב זקורזבסקי, ראש צוות קוד זדוני, מעבדת קספרסקי.

Astraea היא אחת ממערכות לימוד המכונה לניתוח קוד הזדוני אשר מרכיבות את תשתית ההגנה של מעבדת קספרסקי. Astraea מנתחת באופן אוטומטי הודעות המגיעות ממחשבים מוגנים ומסייעת לחשוף איומים שלא היו מוכרים בעבר.

לדווח המלא – ראו כאן

דילוג לתוכן