המספרים החזקים של אפל: מכרה 17 מיליון אייפדים ו-26 מיליון אייפונים ברבעון השני

אפל מכרה ב-35 מיליארד דולר והרוויחה 8.8 מיליארד דולר; ברבעון הבא מצפה למכור ב-34 מיליארד דולרחברת אפל אמנם סיפקה הלילה תוצאות לרבעון השני של 2012 שלא ענו על תחזיות האנליסטים בוול סטריט, אבל המספרים של החברה החדשנית מוסיפים לעורר השתאות:

מכירות של 35 מיליארד דולר ברבעון ורווח נקי של 8.8 מיליארד דולר – צמיחה מרשימה ביחס להכנסות של 28.6 מיליון דולר ורווח נקי של 7.3 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2011.

אייפונים: אפל מכרה מהם 26 מיליון במהלך שלושה חודשים בלבד – עלייה של 28% בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל.

אייפדים: נמכרו 17 מיליון, זינוק של 84% ביחס לרבעון המקביל.

Macs: אפל מכרה מהם 4 מיליון יחידות, אמנם עלייה צנועה של 2% בלבד ביחס לרבעון המקביל, אבל כדאי לזכור כי שוק המחשבים האישיים חווה קפאון מזה שבעה רבעונים רצופים ואפל היא היחידה שמצליחה להגדיל את נתח השוק שלה.

אייפודים: נמכרו 6.8 מיליון, ירידה של 10% ביחס לרבעון המקביל.

"אנו נרגשים מאוד בעקבות מכירות שיא של 17 מיליון אייפדים", אמר טים קוק, מנכ"ל אפל. "נשיק את מערכת ההפעלה iOS 6 בסתין הקרוב ואנו מצפים מאוד למוצרים החדשים הנמצאים בתהליך פיתוח", הוסיף קוק ורמז, אולי, על ההשקה המדוברת ביותר ברשת – של מכשיר האייפון 5 לו מצפים בסתיו הקרוב.

ברבעון הבא אפל מצפה למכירות של 34 מיליארד דולר והמספר הזה לא הרשים את האנליסטים בוול סטריט שציפו למכירות של 38 מיליארד דולר, והם שולחים את המניה לירידה של כ-5.5% במסחר שלאחר סגירת השווקים (המסחר בוול סטריט ננעל ב-23:00 שעון ישראל ואפל דיווחה על תוצאותיה לאחר פעמון הנעילה).

 

דילוג לתוכן