המסע לענן על פי אורקל

כל ארגון המתמודד עם אתגרי הכלכלה הדיגיטלית מבין שענן הוא חלק מהפתרון, אבל מה האסטרטגיה הטובה ביותר לעשות זאת? ומהו המודל המומלץ לתאגידים שעדיין אינם בשלים, או אינם יכולים להשתמש בענן הציבורי?

כ-200 מנהלים ממיטב החברות במשק הישראלי התכנסו במועדון זאפה הרצליה למפגש הלקוחות השנתי של אגף המערכות של אורקל ישראל כדי לדון ב'מסע לענן' ובאסטרטגיות השונות לעשות אותו בצורה חכמה ומאובטחת.

שרי צוק, מנהלת אגף מערכות באורקל ישראל פתחה את הכנס והציגה את הדילמה שחווים כיום חברות וארגונים, בעיקר מסוג enterpriseבין דאטה סנטר פרטי לענן הציבורי.

תאגידים רבים יודעים שהצלחתם תיגזר באופן מכריע מהמהירות שבה יגיבו לאתגר הדיגיטלי, יבינו את הפוטנציאל של ענן ויטמיעו. עם זאת, פעמים רבות אלה ארגונים שאינם מוכנים או יכולים לעבור לענן ציבורי, בין אם מדובר בגופים פיננסיים או רפואיים שהרגולציה מכתיבה להם איפה וכיצד לשמור נכסי מידע רגישים, בין אם מדובר בגופים בטחוניים שעבורם זה אתגר אמיתי להעביר מידע לענן, ובין אם מדובר בארגונים שמחזיקים זה שנים רבות דאטה סנטר פרטי במתקני החברה, ורוצים לעבור לענן באופן מדורג, מבלי לשנות את המערכות יותר מדי.
גופים כאלה מבינים היום שהם צריכים ענן פרטי לצורך אחד וענן ציבורי לצרכים אחרים. הם מעוניינים לנהל את כולם כאחד, בשקיפות ובתיאום מלא, תוך יכולת לנוע במהירות ובקלות בעת עומסי עבודה הלוך ושוב, במעבר חלק. זהו למעשה הענן ההיברידי, וכאן נכנסת גישת ה-דו-קיום של אורקל, המתאפשרת הודות לשילוב ההנדסי בין טכנולוגיות תוכנה וחומרה, מה שמבדל את אורקל מכל ספק ענן אחר ומאפשר לה להציע גם מגוון יתרונות נוספים.
אייל זימרן, סגן נשיא ומנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) של חטיבת Systems בענן באורקל העולמית, תיאר את אסטרטגיית הענן המאוחד של אורקל. בין היתר הציג את "מכונת הענן של אורקל" Oracle Cloud Machine, במסגרת חבילה של שירותים פורצי דרך המקלים על ארגונים לעבור לענן – Oracle Cloud at Customer, וכעת זמינים גם בישראל.
הענן של אורקל נמצא בצמיחה מהירה, כשהוא תומך כיום במעל 70 מיליון משתמשים ברחבי העולם, ובמעל 34 מיליארד טרנזאקציות מדי יום, ופועל ב-19 מרכזי נתונים ברחבי העולם.
בין המשתתפים היו: מנמ"רים, מנהלי טכנולוגיות ראשיים (CTOs), ומנהלי IT מארגונים בכל התעשיות והמגזרים, כולם לקוחות אורקל, בהם: אמדוקס, שירותי בריאות כללית, חברת מגדל, צה"ל, משרדי הממשלה, סרגון, ורינט, מנורה, בנק ישראל והבנקים השונים, פלייטק, בזק, מכון ויצמן, HOT, אל על, ECI , הפניקס, Credorax, PWC, Qualcomm, מוטורולה, ועוד רבים אחרים. אחרי החלק המקצועי נהנו כולם מהופעת סטנד-אפ של הקומיקאי גורי אלפי.

דילוג לתוכן