מימין לשמאל: ד"ר חיים שפירא, פרופ' אורן קפלן, יצחק בלפר, פרופ' ארנה בן נפתלי, ד"ר איתמר שבתאי

המכללה למנהל השיקה קתדרה לפיתוח השכלה אקדמית בעידן הדיגיטלי על שם יאנוש קורצ'אק ובמעמד יצחק בלפר בן ה-96 – השורד האחרון מבית היתומים

·         הקתדרה החדשה תקרא על שם יאנוש קורצ'אק ותעסוק בפיתוח ואימוץ פדגוגיה חדשנית באקדמיה

·         הקתדרה תוביל מתווה ישים וממוקד מול האתגרים בתהליכי הלימוד באקדמיה בעידן הדיגיטלי

·         הקתדרה, הראשונה בתחומה בישראל, תוביל שימוש במרחבי למידה חדשים, שיטות פדגוגיה מותאמות לעידן הדיגיטלי וטכנולוגיות ללמידה חדשנית

·         בתכניות הלימוד בקתדרה הושקעו כספי תרומה משמעותית ורב שנתית ומתוכננים להתקיים בה לימודי תואר שני בחדשנות וטכנולוגיות למידה

·         באירוע השתתף יצחק בלפר בן ה-96 והשורד האחרון מבית היתומים של יאנוש קורצ'אק שאמר: "החוב שחייב עם ישראל ליאנוש קורצ'אק לא שולם. אני רוצה להודות מקרב לב בשמו של יאנוש לדירקטוריון של המכללה שהואילה לקרוא לקתדרה על שמו. יאנוש היה מחנך, סופר ויוצר משנה פדגוגית שידועה בכל העולם. אני גאה להיקרא ילד של קורצ'אק.

·         מצ"ב תמונה מאושרת לפרסום – מימין לשמאל: ד"ר חיים שפירא, פרופ' אורן קפלן, יצחק בלפר, פרופ' ארנה בן נפתלי, ד"ר איתמר שבתאי – קרדיט צלם: ניר טוטנאור

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל השיקה השבוע את הקתדרה להשכלה אקדמית בעידן הדיגיטלי על שם יאנוש קורצ'אק והיא תעסוק בפיתוח ואימוץ פדגוגיה חדשנית באקדמיה. השתתפו: נשיא המכללה למינהל פרופ' אורן קפלן, מנכ"ל המכללה רפי גמיש, רקטור המכללה פרופ' ארנה בן נפתלי, דיקן בית הספר לכלכלה וראש הקתדרה ד"ר איתמר שבתאי, אורח הכבוד – ד"ר חיים שפירא ורבים נוספים מסגל המכללה.

עשרות המוזמנים בקהל התרגשו כשעלה לבמה יצחק בלפר בן ה-96 והשורד האחרון מבית היתומים של יאנוש קורצ'אק שאמר: "החוב שחייב עם ישראל ליאנוש קורצ'אק לא שולם. אני רוצה להודות מקרב לב בשמו של יאנוש לדירקטוריון של המכללה שהואילה לקרוא לקתדרה על שמו. יאנוש היה מחנך, סופר ויוצר משנה פדגוגית שידועה בכל העולם. אני גאה להיקרא ילד של קורצ'אק."

 

הקמת הקתדרה היא יוזמה של רקטור המסלול האקדמי המכללה למינהל פרופ' ארנה בן-נפתלי שאף גייסה תרומה משמעותית ורב שנתית. פרופ' ארנה בן-נפתלי: "מול עולם תעסוקה דינמי ואקדמיה שמתמודדת עם קצב טכנולוגי מואץ, הצורך בפיתוח גישות חדשות בחינוך הוא חיוני, והמכללה למינהל מצטרפת למוסדות המובילים שצופים פני עתיד ונערכים לפיתוח כלים חדשים בלמידה שהולמים את התקופה. הקתדרה עתידה להגדיר מחדש את מרחבי הלמידה הפיזיים והווירטואליים, את תפקיד המרצה, את שיטות הלמידה ואת טיב האינטראקציה בין המחנך והמנטור לסטודנט".

 

מדובר בקתדרה הראשונה בישראל ששמה לעצמה מטרה לעמוד באתגרי ההשכלה האקדמית בעידן הדיגיטלי, בזירות שונות, בדגש על פיתוח פדגוגיה חדשנית ושילוב טכנולוגיות מותאמות לאקדמיה בעידן החדש.

בשבועות האחרונים יצא קול קורא לעידוד המחקר ויוזמות חדשניות בתחום. הקתדרה תפתח מיזמים בעולמות הלמידה וההוראה על ידי פתיחת חממת EdTech שתקדם פיתוח מיזמים, כשמטרתה להביא את הסטודנטים משלב הרעיון, דרך אפיון ופיתוח מוצר ראשוני, עד להיכרות עם השוק הפתוח והקמת המיזם שאליו הם מכוונים. התכנית מורכבת מעבודה בצוותים על בסיס שבועי והנחיה של מנטורים שילוו את המיזם בכל שלב. בנוסף, הקתדרה מתכננת לפתח תכניות לימודים לתארים אקדמיים בחדשנות ובטכנולוגיות למידה.

 

מי שיעמוד בראש הקתדרה הוא ד"ר איתמר שבתאי, סגן הרקטור לענייני הוראה ואיכות: " בוגרי תארים שיוצאים לשוק העבודה של המאה ה- 21 מחויבים להיות בעלי ידע, כישורים, יכולות ומיומנויות רלוונטיות כדי לייצר גשר ישיר בין האקדמיה לתעשייה. אתגרים אלה מחייבים מעבר ממיקוד בהוראה למיקוד בלמידה ומעבר מלמידה פסיבית ללמידה אקטיבית. הקתדרה, שתפתח ותעודד שיטות הוראה חדשניות, נוסדה על מנת לעמוד באתגרים האלה בדיוק".

דילוג לתוכן