המילה האחרונה בטכנולוגיית האוזניות האלחוטיות

אוזניות אלחוטיות – טכנולוגיה חדישה שפועלת גם כאביזר אופנה וגם כגאדג'ט משוכלל! אז אם אתם גם רוצים להיות חלק מהטרנד החם של הקיץ, כדאי לכם להבין מה הצורך שלכם באוזניות? ומה המילה האחרונה בתחום?

לצד הסמארטפונים שהשתלטו על חיינו ללא הכר התפתחה לה בשקט עוצמתי תעשיית האוזניות – לצד אוזניות הכפתור הפשוטות המגיעות באריזה יחד עם הסמארטפון, אפשר היום לרכוש אוזניות חדשות ומשוכללות שמייתרות את הצורך בחוט ומאפשרות הרבה יותר מאשר הקשבה למוסיקה באיכות קול בינונית. אוזניות אלחוטיות חדשות מתאימות למגוון פעילויות וכוללות פיצ'רים רבים – החל מאוזניות המותאמות לספורט וכושר גופני וכלה באוזניות שיאפשרו גם לשמוע את הטלוויזיה בלי להעיר את בני הזוג ואפילו ידאגו להשקיט רעשי רקע כדוגמת קול הנחירות הנלווה.

אוזניות או לא להיות

אנשים שונים משתמשים באוזניות לשימושים שונים. אוזניות אלחוטיות לריצה, למשל, יהיו קלות, עמידות למים במידת מסוימת (בכל זאת, בריצה מזיעים) והאוזניות המתקדמות יותר יכילו לא מעט פונקציות מיוחדות המיועדות לספורטאים ואצנים: מדידת צעדים, מרחקים, מהירויות וניטור דופק וקצב לב. יש כאלו שאפילו כוללות מאמן כושר אישי אצלכם באוזן. אם זוהי המטרה, כדאי לבחור בכאלו שלא רק יכילו פונקציות מתקדמות אלא גם יתחברו בנוחות לסוג הסמארטפון שבו אתם משתמשים. עוד נקודה שכדאי לבדוק ביחס אליהן – עד כמה הן יציבות ולא נוטות ליפול מהאוזן ולהעלם. דרך אגב, אם האוזניות מיועדות לא לריצה אלא דווקא לשחייה – יש היום כאלו שהן עמידות ממש למים עד לעומק של מטר וכאלו שכוללות מקום אחסון למוזיקה, ללא צורך בסמארטפון נלווה.

לעומתם, באוזניות אלחוטיות לטלוויזיה אין דרישה למעקב אחר הדופק והמהירות ההליכה שלנו, אבל איכות השמע היא זו שתכתיב את הטון. אוזניות כאלו אינן מוגבלות רק לקישוריות בלוטות' אלא יכולות רק לעבוד בסוגי קישוריות אחרות הדורשות קירבה גדולה יותר למשדר כמו IR או RF, יש גם כאלו שיתחברו גם לרשת ה- Wi Fi  הביתית.

לפעמים אנשים רוצים לשמוע מוזיקה ולהתנתק מהסביבה במקומות שבהם יש רעשי רקע – זה יכול להיות במשרד שיתופי, במטוסים או ספינות, ולפעמים גם בבית. לצורך כך קיים מגוון רחב של אוזניות אלחוטיות עם ביטול רעשים אקטיבי: האוזניות קולטות את גלי הקול של רעשי החוץ ומשדרות גלי קול בתדר הפוך במטרה לבטל את רעשי הרקע. בניגוד לשיפור איכות השמע הפאסיבית שנעשית באמצעות איטום הקולות החיצוניים כאן הטכנולוגיה עושה עבודה טובה אף יותר.

אוזניה לכל אוזן

אפשר לסווג אוזניות לשני סוגיים עיקריים: אוזניות לאוזניים, ואוזניות לראש (אוזניות קשת). אלו לאוזניים יושבות באוזן עצמה ואילו אלו של הראש מכסות את האוזן מבחוץ ומחוברות בינן בקשת הנשענת על הראש. כל אחד משני הסוגים האלו גם הוא נחלק לשני סוגים עיקריים: על ובתוך האוזן לאוזניות האוזניים ועם או בלי כרית קצף דחוס לאוזניות הראש (קשת).

אוזניות On Ear יושבות ממש מחוץ לתעלת האוזן ונשארות במקום בזכות נקודת הטראגוס, אוזניות In Ear מגיעות ממש עד תעלת האוזן ומשמשות כאטמי אוזניים קטנים. הסוג הראשון הוא הזול והפשוט מבין השניים ואיכות הקול בו לרב טובה פחות.

אוזניות המכילות כריות קצף יוצרות בידוד טוב יותר מרעשי הסביבה אך הן נוטות להיות כבדות יותר ונוחות פחות לשימוש ממושך.

שלא יעבדו על האוזניים שלכם

אוזניות יכולות להתחבר למכשיר שלכם עם כבל או להיות אלחוטיות, אבל המילה האחרונה – אלחוטיות לחלוטין. מה ההבדלים? אוזניות שאינן אלחוטיות – מחוברות בכבל למכשיר המשדר כמו שכולנו כבר מכירים שנים. אוזניות אלחוטיות – קיימות בשוק כבר לא מעט שנים ולמרות שהן אינן מחוברות למכשיר המשדר הן כן מחוברות אחת לשנייה ברוב המקרים עם כבל ואילו אוזניות אלחוטיות לחלוטין? כאן כבר אין חוטים בכלל – כל אוזנייה והאוזן שלה. כיום הדור הראשון והשני של דגמים אלו נמצאים בשוק – והן עובדות מצוין, יש מקום לשיפור בעיקר באורך חיי הסוללות שלהן. אוזניות אלחוטיות לחלוטין מגיעות עם נרתיק שמשמש לרב להטענת האוזניות ומעניק חיי סוללה נוספים בעת הצורך.

שומעים שבחרתם נכון

חוץ מהמחיר יש עוד מספר היבטים שכדאי לשים לב אליהם בעת רכישת אוזניות אלחוטיות, כל אחד בהתאם להעדפותיו: איכות השמע, יציבות האוזניות באוזן (אם ידוע לכם על דגם שנוח לכם במיוחד כדאי להשתמש בו – לכל אוזן מבנה מעט שונה ולא כל אוזניה תתאים באופן דומה לכל אוזן), נוחות השימוש – מדובר גם על ההרגשה של האוזנייה בתוך האוזן וגם על מיקום הלחצנים ומידת רגישותם, אפשרויות השליטה על עוצמת השמע והעברת השירים, האמירה האופנתית – וכמובן, אורך חיי הסוללה (אם או בלי הנרתיק המטעין).

אוזניות אלחוטיות הופכות להיות חיוניות כמעט כמו סמארטפון. ההיצע מרשים והטכנולוגיה מדביקה את הביקוש בנושא. מאביזר שמשדרג את השימוש בטלוויזיה, מחשב או סמארטפון האוזניות הופכות ליעד כמעט עצמאי עם יכולות השמעה, פונקציונאליות ואמצעי שליטה מרשימים ביותר. העתיד הוא אלחוטי לחלוטין.

דילוג לתוכן