המחזור הרביעי של תכנית האקסלרטור של ברקליס בשיתוף Techstars בתל אביב נפתח

תכנית החדשנות הפיננסית מציגה טכנולוגיות משבשות בתחומי הסייבר, הלוואות, ותשלומים
ברקליס הכריז כי יקדיש 10 מיליון ליש"ט להשקעות המשך בסטארטאפים אשר ישתתפו בכל מחזור

***

שווי 140 החברות שהשתתפו עד כה באקסלרטורים של ברקליס בניו יורק, לונדון, ותל אביב מוערך בלמעלה מ-700 מיליון דולר

 

1 באפריל, 2019: בנק ברקליס שמח להציג את עשר חברות הסטארטאפ אשר פותחות הבוקר את מחזור 2019 של האקסלרטור של ברקליס בשיתוף Techstars.

 

האקסלרטור הינו תכנית בת 13 שבועות לסטארטאפים בתחומי הפינטק (טכנולוגיה פיננסית) המפתחים טכנולוגיות אשר יסייעו לעסקים לקדם את האסטרטגיות שלהם ולהציע פריצות דרך חדשניות. הסטארטאפים המשתתפים יזכו להזדמנות לשתף פעולה עם מנהלים בכירים מברקליס, הרשת העולמית של מומחי Techstars, ומובילי תעשייה נוספים, אשר יסייעו לחברות להגדיר ולשפר את המודלים העסקיים שלהן. לאחר 3 חודשים של תהליך ליווי על ידי מנטורים מובילים מהעולם העסקי, יציגו החברות את הטכנולוגיות החדשניות שהן מציעות ב'דמו-דיי' (יום מצגות) בתל אביב, שיהווה את שיא התכנית.

 

עם 14 מחזורים שכבר סיימו את תכנית האקסלרטור בלונדון, ניו יורק ותל אביב, תכנית האקסלרטור של ברקליס בשיתוף Techstars הינה אחת מהתכניות הגדולות בעולם המופעלות על ידי בנק – יותר מ-140 החברות אשר השתתפו בתכנית מוערכות בשווי של למעלה מ-700 מיליון דולר כיום. בנוסף ליצירת קשרים ולמידה ישירה מהסטארטאפים המשתתפים בתכנית, נהנה בנק ברקליס ישירות ממוצרי ושירותי החברות והטכנולוגיות אשר פותחו. לברקליס יש מספר הסכמים עסקיים עם חברות בוגרות התכנית, כגון Sigma Ratings, Crowdz, ו- Simudyne, אשר מסייעים לשנות ולפתח את המודל העסקי של הבנק.

 

החל מהמחזור הנוכחי, יוכלו הסטארטאפים המשתתפים להנות מהזדמנות לתמיכה כספית בהמשך דרכם, על ידי Rise growth Investments. תכנית ההשקעות החדשה של הבנק, שהושקה השנה, מיועדת לסטארטאפים בוגרי תכניות האקסלרטור, ותאפשר לברקליס להשקיע עד 10 מיליון ליש"ט בכל מחזור של תכנית האקסלרטור.

 

התכנית הינה אחת מתכניות האקסלרטור האקסקלוסיביות ביותר בעולם בתחום הפינטק. מאות חברות הגישו בקשה להתקבל לאקסלרטור בתל אביב. המחזור הנוכחי בתל אביב הוא אחד מהמגוונים עד כה, וכולל טכנולוגיות המציעות פתרונות בתחומי הגנת מידע, תשלומים באמצעות מובייל, דיווחי מס, ועוד.

 

מאריקיט קורקורן, מנהלת התכניות בקבוצת החדשנות בברקליס, אמרה: "אנחנו נרגשים לפתוח את המחזור הרביעי של האקסלרטור בתל אביב. התכנית מהווה הצלחה עצומה מאז השקתה ב-2014, כאשר מספר שותפויות הוקמו בין ברקליס ובין חברות משתתפות. אנחנו מצפים להציג עוד מחזור נהדר ב"אומת הסטארטאפ", בעודנו מסייעים לעשר החברות המשתתפות לקדם את עסקיהן לשלב הבא".

 

הילה אוביל ברנר, מנהלת האקסלרטור של ברקליס בשיתוף עם Techstars, אמרה: "אנחנו נלהבים להוות את החזית של האקוסיסטם בתחום הפינטק. התכנית תארח עשרה סטארטאפים משדות שונים של עולם הפינטק, אשר מגיעים יחד בכדי לייצר ולספק פתרונות חדשניים בתחומים כגון בלוקצ'יין, סייבר, בנקאות פתוחה, ניהול סיכונים, תשלומים, וכיוונים מלהיבים נוספים של טכנולוגיות פיננסיות. בשנים האחרונות הפכה תל אביב למרכז עולמי בכל הקשור לפינטק, ובשל כך אנו מבטיחים כי עוד תשמעו רבות על הישגי המחזור הנוכחי!"

 

עשר החברות אשר ישתתפו במחזור 2019 של אקסלרטור ברקליס בשיתוף Techstars הן:

·         Brandable Technologies: החברה מפתחת פלטפורמה טכנולוגית לשוק B2B לרכש עקיף.

·         Cashew Fintech: החברה מפתחת פתרונות תשלום קוד QR ל-C2B, באמצעות אפליקציות המובייל של הבנקים.

·         Crowdsense: החברה מציעה זיהוי אוטומטי מוקדם של אירועים משפיעי-שוק לסוחרים פיננסיים.

·         Fostrum: החברה מפתחת פלטפורמה המשרתת את מימון הכלכלה הדיגיטלית.

·         Gannuity: החברה בונה פלטפורמה אשר תייצר הכנסה פנסיונית מובטחת.

·         Kred: החברה מפתחת פתרונות בנקאיים חדשניים לקהילות אשראי שיתופיות.

·         PayPeanuts: החברה מפתחת פלטפורמה המאפשרת תשלומים על תוכן באינטרנט תמורת נקודות של מועדוני לקוחות.

·         Snippet Finance: החברה מפתחת פלטפורמה טכנולוגית שעליה יהיה ניתן להציע הלוואות מבוססות-משכורת לצרכנים.

·         Untied: החברה מציעה פתרון חדשני בתחום דיווח המס של יחידים וחברות.

·         Wenspire: החברה מציעה פלטפורמת הגנת מידע לכל סוגי המידע בכל תסריט.

 

מידע נוסף על האקסלרטורים של ברקליס ניתן למצוא ב- www.barclaysaccelerator.com .

 

 

דילוג לתוכן