הכלים האנליטיים של קוגנוס מקבלים יכולות "עשה זאת בעצמך" לבניה מהירה יותר של דוחות ומודלים

יבמ עיצבה מחדש את חוויית המשתמש ותהליכי העבודה בספינת הדגל של פתרונות הבינה העסקית שלה, Cognos Analytics, על בסיס עקרונות השירות העצמי הזוכים להצלחה נרחבת במסגרת פתרונות Watson Analytics שהיא מציעה.
חבילת הניתוח האנליטי של קוגנוס מספקת פתרון כלל ארגוני מאובטח וניתן להרחבה מדורגת וגמישה, המאפשר לגשת למידע עסקי, לנתח אותו ולשתף נתונים קריטיים לרוחב קבוצות עבודה מוגדרות. המערכת מאפשרת הרחבה עד לתמיכה בעשרות אלפי משתמשים. היא מבוססת כולה על סביבת Web, וניתנת להפעלה הן בהתקנה באתר הלקוח והן באמצעות ענן.
התכנון מחדש של החבילה האנליטית של קוגנוס, מאפשר עתה למשתמשים עסקיים ולאנשי מקצוע בתחום טכנולוגיות הנתונים לחבר ולהפיץ דוחות מבוזרים, ולגשת ללוחות מחוונים המוגדרים ומופעלים בשירות עצמי ומציגים מידע אודות כל עניין ונושא החשובים לעסק: החל מדוחות כספיים חודשיים, דרך נתוני מכירות שבועיים, תפוקה יומית, מלאי מעודכן ברמה של שעה בודדת – והכל מכל מכשיר קצה, ובכל מקום בו נמצא המשתמש.
החבילה האנליטית של קוגנוס מציעה שילוב בין יכולות ניתוח אנליטי בשירות עצמי ובין שירותים מנוהלים. רשימת החידושים הנחשפים השבוע כוללים סביבת בניית מודלים מבוססת Web, המאפשרת לכל משתמש לשלוף את המידע הדרוש לו, בתהליך המזהה את כוונת המשתמש וללא צורך בהבנה טכנית לגבי מקורות המידע הזה. כך, לדוגמא, לאחר הקלדת המילים "הכנסות", "מוצר" ו"מחלקה" יודעת המערכת האנליטית להבין את כוונת המשתמש, והיא מחפשת אחר מקורות נתונים הכוללים ערכים אלה, ומציעה מודל לשימוש בנתונים אלה.
חיפוש חכם יותר ותלוי הקשר, מסייע למשתמש למצוא במהירות ובקלות את התוכן הרלוונטי ולהאיץ ביצוע משימות. כך, למשל, בעת כתיבת יישום חדש (authoring mode) ניתן להקיש את המילה "תרשים" ולקבל מיידית את התפריט המתאים להוספה בנקודה זו של היישום. כתוצאה, יכולים עובדים שאינם בעלי כישורי תכנות, לבנות לעצמם דוחות ולוחות מחוונים, ללא צורך בסיוע של איש טכנולוגיות מידע. משתמשים מומחים, ימשיכו ליהנות מגישה אל כל היכולות המפורטות הנדרשות להם.
היכולת להציע סביבה אחת אחידה לכל סוגי הדוחות העסקיים, הייחודית לקוגנוס, מאפשרת לבנות חוויית משתמש אחידה במשרד, בשירותם של עובדים בשטח ועל גבי כל מכשיר קצה – על מנת לסייע בעמידה בדרישה העסקית לתובנות בזמן אמת, תוך צמצום נטל המשימות הנופל על אנשי טכנולוגיות המידע, וקיצור זמן ההצגה של הדוחות החדשים.

דילוג לתוכן