הכירו את סורק הלייזר בתלת מימד הקטן בעולם, הסורק תמונות פנורמיות של מבנים לטווח של עד 60 מטר!

סורק הלייזר בתלת מימד הקטן בעולם, יחד עם אפליקציה ייעודית ואייפד, מאפשרים לכל אדריכל, מהנדס, מעצב או בעל בית, לסרוק תמונות פנורמיות של כל מבנה, בצבע וברזולוציה גבוהה, עד לטווח של 60 מטר

חברת מוצרי הצילום הוותיקה לייקה, חברה לענקית התוכנה אוטודסק להשקה משותפת של פתרון חומרה ותוכנה שיביא עימו, להערכת שתי החברות, מהפיכה בעולם הסריקה הניידת של חללים ומבנים. סורק הלייזר בתלת מימד הקטן בעולם – ה- BLK360 Imaging laser 3D יחד עם אפליקציית ה-Autodesk’s ReCap 360 Pro וחיבורם לאייפד, מאפשרים לכל אדריכל, מהנדס, מעצב או בעל בית, לסרוק תמונות פנורמיות של כל מבנה, בצבע וברזולוציה גבוהה, עד לטווח של 60 מטר. המכשיר עצמו, בעיצוב עכשווי, עמיד במים, שוקל פחות מק״ג אחד, נכנס בקלות לכיס גדול וגם יכול לשמש כמצלמה תרמית לזיהוי נזילות בצנרת החבויה בקירות.

״יותר ויותר אנשי מקצוע עושים כיום שימוש בסריקות לייזר של מבנים״, אומר עילאי רוטביין, מנהל תחום הבניה ב-Autodesk ומנכ״ל Autodesk ישראל. ״הבעיה היא במורכבות הפתרונות, בהיותם מוגבלים בניידות ובתמחור הדי גבוה של הסורקים. הסורק החדש קל משקל, קטן מידות וקל לתפעול – בלחיצת כפתור אחת״. המידע שנסרק במכשיר עובד אלחוטית לאייפד, כאשר סריקה של 360 מעלות במבנה לוקחת לא יותר מ-3 דקות. בסיום התהליך, ה- ReCap 360 Pro מעביר, תוך שימוש בענן, את המידע הסרוק לתוכנות CAD, BIM, VR ויישומי AR.

״הפתרון המשותף הוא ׳שובר כלים׳ קלאסי. המחיר וקלות השימוש הופכים אותו לאידיאלי עבור אדריכלים וחברות בנייה השואפים לנטר את מהלכי הבנייה״, אומר רוטביין. ״העובדה שנתנו כאן גישה נוחה וקלה לכל אחד לנתוני מציאות בזמן אמת, פותחת קטגוריה חדשה לחלוטין שאין לה מתחרים בשוק. זהו ללא ספק השלב הבא ב׳לכידת מציאות׳ באמצעים דיגיטליים וקל לי לראות כיצד כל אחד בתעשיית הבנייה, התשתיות והאדריכלות, מאמץ אותה בחום בעבודה השוטפת״.

לדברי רוטביין, במרכז הפיתוח של Autodesk ישראל מפתחים את פתרון הענן BIM 360 לייעול תהליך הבנייה והורדת עלויות, תוך כדי העלאת האיכות והבטיחות. ״הפיתרון כולל גם אינטגרציות למכשירי סריקה ומדידה באתר הבנייה וכן נבחנים אופציות לאינטגרציה עם ה- BLK360״.

דילוג לתוכן