הכירו אופיס 2013 – לא עוד תוכנות כי אם יישומים, שירותים וקבצים בענן

אינטגרציה עם הענן, תמיכה בחלונות 8 כולל Windows RT, תמיכה במסכי מגע ופרידה מחלונות ויסטה ו-XP. מה בדיוק מצפה לנו ? גרסה מקדימה להורדה

מיקרוסופט הכריזה על הדור הבא של חבילת תוכנות האופיס שכונה עד כה Office 15 (מספר הגרסה)  ומאפשרת הורדה בתצורת גרסה מקדימה על מנת לבחון את שלל האפשרויות .
ההתמקדות של מיקרוסופט ב- Office 2013 תמונה לא רק בתוכנות עצמן אלא נפרשת על שלל השירותים והמוצרים של החברה. השילוב בין מחשבי הלוח מבוססי חלונות 8 ליישומים כבר הביאו לשינוי תפיסה בהגדרות. מעתה, לא עוד "תוכנות" כי אם "שירותים"ו-"יישומים".
 
אופיס 2013 מותאם למערכת ההפעלה הבאה של חלונות – Windows8 עם התמקדות במחשבי הלוח (טאבלטים) המבוססים עליו, כולל גרסה נטולת אאוטלוק למחשבי Windows RT , הלא הם מחשבים מבוססי מעבדי ARM.
אכזבה למשתמשי חלונות XP  ו-ויסטה (אם נשארו כאלו). אופיס 2013 לא יתמוך במערכות ההפעלה הללו . נקודה.
 
לפי מיקרוסופט התמיכה במסכי מגע הורחבה בצורה ניכרת ומעבר ליכולות הרגילות נגלה כי האפליקציות יתמכו גם בטכנולוגיית ה- Swipe וב- Pinch to Zoom. תמיכה מורחבת תחזיר אותנו לימי ה- Stylus ובאפשרות של כתיבה חופשית באמצעות עט ( תמיכה בעברית תהיה??) דרך שימוש בסטיילוס כמצביע לייזר ופעולות מחיקה והדגשה זריזות.
 
אחד מהשינויים הגדולים בתפיסה של Office 2013 היא האינטגרציה עם ה"ענן". ברירת המחדל של יישומי האופיס החדשים תהיה לשמור את המסמכים שלכם בענן, אם בשירותי SkyDrive של החברה או דרך שירותי Office365 . לקוחות אויס החדשים יהיו למעשה מנויים על שירותי ענן ויוכלו,בתוספת תשלום, לקבל מקום אחסון נוסף של GB20, דקות חינם בישרותי סקייפ ואף אפשרות התקנה על מחשבים מרובים. בנוסף השילוב עם Office365 יאפשרו גם למשתמשי קצה פרטיים (בעיקר משפחות) ולא רק לעסקים ליהנות מהיכולות המורחבות של שירותי הענן של החברה.

גרסת Customer Preview של אופיס 2013 זמינה להורדה (לאחר רישום) מאתר מירוסופט:
http://www.microsoft.com/office/preview/en

 

קרדיט תמונה: מיקרוסופט

דילוג לתוכן