הישג גדול ל-3M ישראל בתחום האחריות התאגידית

זכתה בדירוג פלטינה במדד האחריות התאגידית החשוב בישראל
• אירוע חשיפת תוצאות הדירוג של 'מעלה' 2016, התקיים לאחרונה בטקס פתיחת המסחר בבורסה לני"ע בתל אביב, בנוכחות ראשי החברות המדורגות
• השנה זכתה החברה בדירוג פלטינה על פעילותה ומחויבותה בתחום האחריות התאגידית
• זוהי השנה החמישית בה 3M ישראל משתתפת בדירוג 'מעלה', כאשר בארבע השנים הקודמות זכתה החברה ברציפות בדירוג הזהב
• החברה התמודדה בקטגוריית קמעונאות ומוצרי צריכה ובקבוצת התייחסות של חברות הנסחרות בחו"ל
• מצ"ב תמונות, קרדיט: יואב זוהר

באירוע חגיגי שנערך לאחרונה בבורסה לניירות ערך בתל אביב פרסם ארגון 'מעלה', הארגון המוביל בישראל בתחום האחריות התאגידית את הדירוג השנתי שלו – "אחריות תאגידית בעסקים". במסגרת הדירוג שסקר חברות רבות בישראל, זכתה M3 ישראל בהישג מרשים כשקיבלה דירוג פלטינה, זאת לאחר שבשנים האחרונות זכתה בקביעות בדירוג זהב. השנה השתתפו בדירוג 98 חברות שמחזורן הכספי עומד על כ-365 מיליארד ₪, ומעסיקות כ- 310,000 עובדים.
במסגרת מדד 2016 זכתה M3 ישראל לציון הגבוה ביותר (10 מתוך 10) בקטגוריית "היבטים אתיים בתהליכים עסקיים" שבו חברות נמדדות על האופן שבו הן פועלות ומיישמות את הקוד האתי שלהן, וב-"מחויבות ושקיפות תאגידית" שבו נמדדת מחויבות ההנהלה לשמירה על האחריות התאגידית של החברה. כמו כן 3M הצטיינה בקטגוריית "איכות הניהול, הסביבה והאסטרטגיה" המודדת את הדרך שבה מיישמת החברה את מדיניות שמירת הסביבה שלה ואת האופן שבו עובדיה מעורבים בכך.
קטגוריה נוספת בה זכתה החברה בציון גבוה היא "ניהול שרשרת האספקה", המודדת את האופן שבו מיישמת החברה אספקטים של אחריות תאגידית בתהליכי האספקה שלה.
יונתן פנטנוביץ' (Jonathan Pantanowitz), מנכ"ל M3 ישראל מסר בתגובה כי "אנו גאים על כך ששנה אחר שנה M3 מוכיחה כי הצלחה עסקית יכולה וצריכה להגיע לצד דאגה למקום בו אתה נמצא ולאנשים איתם אתה עובד. אחריות תאגידית הינה אחד מהנושאים החשובים ביותר עבורנו כחברה גלובלית וההישג הנוכחי רק ידחוף אותנו להמשיך ולהשתפר".

אודות ארגון 'מעלה'
'מעלה' הוא ארגון גג (ללא מטרות רווח) של כ- 110 מהחברות הגדולות בישראל המפתחת את הסטנדרטים של ניהול אחראי בעסקים בישראל. מעלה מפרסמת מידי שנה את דירוג ואת מדד מעלה בבורסה לניירות ערך שמאפשר לכל חברה משתתפת למפות, להשוות ולקבוע יעדים לניהול אחראי.
דירוג מעלה הוא המקביל הישראלי לדירוג הקיימות של ארגון הדאו ג'ונס העולמי (Dow Jones Sustainability index). הדירוג מאפשר לחברות המובילות במשק לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום האחריות התאגידית ולהיכלל בדירוג מעלה ובמדד מעלה בבורסה לניירות ערך. הדירוג מתבסס על קריטריונים מפורטים בשישה תחומים מרכזיים של אחריות תאגידית: איכות סביבה, אתיקה בעסקים, זכויות אדם וסביבת עבודה, מעורבות בקהילה ממשל תאגידי ודיווח חברתי סביבתי. בין החברות הבינלאומיות המדורגות בישראל נמצאות: אינטל, מייקרוסופט ויוניליוור.

דילוג לתוכן