היזהרו מהצעות להסיר את ה Timeline בפייסבוק

אם אתם משתמשי פייסבוק, וודאי כבר נתקלתם בפיצ'ר החדש שמיועד להחליף את מראה הפרופיל הקלאסי – ה Timeline. ולאלה שלא נתקלו, ה- Timeline הוא ממשק חדש בפייסבוק שמציג את כל המידע ששיתפתם, פרסמתם או עשיתם לו לייק באופן כרונולוגי, לאורך ציר זמןאם אתם משתמשי פייסבוק, וודאי כבר נתקלתם בפיצ'ר החדש שמיועד להחליף את מראה הפרופיל הקלאסי – ה Timeline. ולאלה שלא נתקלו, ה- Timeline הוא ממשק חדש בפייסבוק שמציג את כל המידע ששיתפתם, פרסמתם או עשיתם לו לייק באופן כרונולוגי, לאורך ציר זמן. גולשים רבים נותרו מבולבלים מהדיווחים הסותרים לגבי ה Timeline, כמו מתי הוא הולך להיות זמין להורדה והאם באמת כל משתמשי פייסבוק יאלצו להשתמש בו, גם אם הוא לא מוצא חן בעינם?

בדיוק לתוך הבלבול הזה נכנסו ההאקרים, שבחודש האחרון הפיצו 16 הונאות שונות בנושא ה Timeline, וליתר דיוק בנושא הסרה או נטרול ה Timeline לאלה שכבר התקינו אותו. האמת היא, שמרגע שבחרתם לעבור ל Timeline אין דרך חזרה. אלא אם בפייסבוק ישנו את דעתם, ה Timeline הולך להיות עמוד הפרופיל הסטנדרטי של כל הגולשים בין אם תאהבו אותו או לא.

אחת ההונאות הנפוצות ביותר בקשר ל Timeline מבטיחה לגולש שעמוד הפרופיל שלו יוחזר למראה הקלאסי, ומביאה אותו ללחוץ על 45 לייקים שונים, שכוללים גם הפצת ההונאה לכל החברים שלו, לפני שהוא מקבל את ההודעה:"Wait For Few Days Your Reuest Will be forwarded To The Timeline Office". (חכה כמה ימים, הבקשה שלך תישלח למשרד ה Timeline). הניסוח הקלוקל וכן שגיאות הכתיב הופיעו במקור. לפי נתונים שהגיעו למעבדת הוירוסים של חברת ESET, עד כה גרפו הונאות הקשורות ב Timeline כ 70,000 לייקים.

בחברת ESET מציינים שאומנם קיימים כמה אתרים לגיטימיים אשר מתארים איך ניתן להסיר את ה Timeline ולחזור למראה הקלאסי, אך הם מתייחסים לתקופה שבה ה Timeline היה בגרסת בטא והם כבר לא רלוונטיים. בנוסף, קיימות כל מיני שיטות "לעבוד" על פייסבוק על ידי שימוש בגרסאות ישנות יותר של דפדפנים כדי שפייסבוק תציג את הפרופיל הקלאסי, אבל אלה אינן מסירות את ה Timeline ולא מונעות מאחרים לראות את הפרופיל שלכם בתור Timeline כשהם מבקרים בפרופיל שלכם.

דילוג לתוכן