הטלפון החכם שלנו מכיל יותר נתונים עלינו ממה שאנו מבינים ויודעים

חוקרים מצאו שעל ידי הנגיעה בטלפונים שלנו כל הזמן אנו משאירים את החותם הביולוגי שלנו עליהם. חוקרים מצאו שעל ידי הנגיעה בטלפונים שלנו כל הזמן אנו משאירים את החותם הביולוגי שלנו עליהם.
טלפונים חכמים אלה שכל כך רבים מאיתנו מסתובבים אתם כל היום יאפשרו לנו (ולאחרים) למעקב אחרי כמויות חסרות תקדים של מידע על עצמנו. הם יכולים ליצור זרמים אינסופיים של מידע על מגוון רחב של הפעילויות היומיומיות שלנו, כמו אנשים שפנינו אליהם, כמה צעדים אנו צועדים בכל יום ואיפה היינו. מסתבר שמכשירים אלה שלנו גם אוספים סוג אחר של מידע אישי מאוד עלינו:
כלומר ה- DNA שלנו.
מחקר חדש של חוקרים מאוניברסיטת אורגון שכותרתו "טלפונים ניידים נושאים מידע ביולוגי אישי של בעליהם" ופורסם על ידי PeerJ, בהתבוננות על החיבור הביולוגי בין אנשים והטלפונים שלהם. הם שיערו כי אוסף החיידקים על גבי מסך המגע של טלפון חכם ישקף את החיידקים שנמצאו על אצבעות בעליו. כדי לבדוק השערה זו, החוקרים דגמו אצבעותיהם של 17 מתנדבים, כמו גם מסכי המגע של הטלפונים שלהם. תוכן המידע שנבע מהאצבעות ומסכי הטלפונים נותח בשיטות סטטיסטיות.

שלושה ממצאים עיקריים נמצאו:

1. החיידקים על טלפונים משקפים מגע אנושי תכוף

כפי ששיערו, החוקרים מצאו מתאם גבוה בין החיידקים על הטלפונים ואלה על אצבעותיהם של המשתתפים. באופן ספציפי, 22% מotus חיידקים (היחידות הטקסונומיות התפעוליות, מדד המשמש את החוקרים) על האצבעות של הנבדקים היו גם בטלפונים שלהם. עם זאת, 82% מהחיידקים הנפוצים ביותר שנמצאו במשתתפים, אלה המייצגים יותר מ 0.1% מבסיס הנתונים של אדם אחד, נמצאו גם בטלפונים שלהם. בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, לרחיצת ידיים לא הייתה השפעה על הקשר בין החיידקים שבטלפון ובין אצבעות הנבדקים.

2. החיידקים על הטלפון של אדם משקפים אדם מסוים יותר מאחרים

החוקרים בדקו האם חיידקי הטלפון דומים לחיידקים מהבעלים שלהם יותר מאשר אלה מאנשים אחרים.התשובה הייתה, שלא במפתיע, כן; האצבע של כל משתתף המשותף, בממוצע, 5% יותר חיידקים עם הטלפון של אותו האדם מאשר עם הטלפונים של אחרים.

3. נשים יותר קשורות מבחינה ביולוגית לטלפונים שלהם מאשר גברים

מעניין לציין, כי בעוד כל המשתתפים משתפים חיידקים עם הטלפונים שלהם, לא נמצא הבדל בין הגברים שהתתפו לבין כמות נשים שהשתתפו.
החוקרים לא מצאו הבדל מובהק סטטיסטי בין הרכב קהילת החיידקים על אצבעה של אישה על הטלפון החכם שלה, בזמן שהם לא מצאו את הבדל עבור הגברים. כלומר, נראה שלנשים יותר חיידקים במשותף עם הטלפונים שלהם מאשר לגברים.
בהתבסס על תוצאות אלו, החוקרים טוענים כי הטלפונים החכמים שלנו "מחזיקים פוטנציאל שלא נוצל כחיישני microbiome אישיים." הם מראים גם כי לאחר ניקוי הטלפונים שלנו עדיין ניתן לייצר מחקרים גדולים יותר בקנה מידה של חיידקים ששיטות דגימה פולשנית יותר עלולות להגביל. בשילוב עם טכנולוגית רצפי DNA זול יותר, טלפונים חכמים יכולים לשמש גם לגורמי בריאות לאתר ולמצוא גורמים למחלות, ובדרך כלל כדי לעזור לנו להבין טוב יותר איזה סוג של חיידקים אנו מחליפים עם הסביבה שלנו על בסיס יומי.
מעניין! נראה כאילו יש מספר ההשלכות חיוביות פוטנציאליות למחקר זה. מאידך, אני מניח שהמחשבה על מישהו שמסוגל ללמוד הרבה עליך על ידי ניקוי של מסך הטלפון החכם שלך יכולה לתת לאנשים מודאגים ביחס לפרטיותם עוד עוד סיבה לנדודי שינה בלילה.
מאמר מקור:
http://www.itworld.com/big-data/426987/your-smartphone-contains-more-data-about-you-you-realize

דילוג לתוכן