הטכנולוגיה בשירות איכות הסביבה:

טלדור מטמיעה בעיריית גבעת שמואל פתרון למחשוב ובקרת איסוף פסולת

מערכת ה-WCS, מבוססת SaaS ומסייעת בשליטה על כלל רבדי תהליך האיסוף והמחזור, תוך חיסכון בעלויות
עלות ההטמעה מוערכת במאות אלפי שקלים

טלדור, בשיתוף חברת גלביטל,מטמיעה בעיריית גבעת שמואל את מערכתWCS Waste Control System , פרי פיתוחה, המיועדת לביצוע בקרה ומחשוב של איסוף ומיחזור הפסולת בעיר. הטמעת השירות נעשתה באמצעות SaaS (Software as a Service). המיזם החדשני נועד לסייע לרשויות מקומיות לשפר ולהתמודד עם האתגרים הכרוכים בתהליכי פינוי פסולת מרובה מסוגים שונים, וכן בביצוע הפרדה ומיחזור. עלות הטמעת המערכת מוערכת במאות אלפי שקלים.

 

רשויות עירוניות בישראל משקיעות משאבים רבים בניקיון הערים, על מנת להפוך אותן לנעימות יותר למחייה. לשם כך, דרושות לעיריות יכולות סביבתיות, הכוללות הפרדת סוגי פסולת, הגדלת יכולות המיחזור, הקטנת הפסולת המיועדת להטמנה, ועוד. הטמעה שלWCS ברשות עירונית, מאפשרת לרשות לנטר ולנהל תהליכים אלה, על ידי מגוון כלי בקרה ואמצעי קצה.  WCS כוללתמערך ניהול חכםעבור בעלי התפקיד הרלוונטי, המציעDash Board, הפקת דו"חות, תכנון ובקרה של הפעילות, ועוד. על מנת לפקח על מספר רב של משאיות לפינוי אשפה בעת פעילותן, מצוידת המערכת בערכות  קצה מבוססות RFID, ושדרי מיקום המוטמעים על רכבי האיסוף והפינוי ומסוגלים לבצע קריאה וזיהוי של פעילותם.

 

בגבעת שמואל הוטמעה מערכת אשר מסוגלת לתכנן ולפקח על ביצוע מערך האשפה בעיר. המערכת מבצעת זיהוי של הפחים בזמן הרמתם וריקונם לתוך המשאית, לשם בקרה על התהליך. לצד אפשרויות הניטור והתפעול לתהליכי פינוי אשפה פשוטים, הפתרון מציע גם יישום מערכות חכמות, על מנת לסייע בתהליכים ייחודיים, הכרוכים בפינוי מיכלים הטמונים בקרקע, שקילת משאית תוך כדי תנועה ועוד.עיריית גבעת שמואל הצטרפה לעיריית ראשון לציון ולרשויות נוספות אשר עובדות ונהנות מהמערכת מזה מספר שנים.

 

לדברי אריה רימיני, מנכ"ל טלדור, "מיזם WSC מעניק לעיריות כלים ויכולות המאפשרים את שיפור ה"שירות הירוק"לתושב, תכנון פינוי עירוני יעיל וחסכוני, וכן מעקב על התהליך.  הטמעת המיזם באופן ייחודי באמצעות Saas מביא גם בחיסכון ניכר בעלויות ומשאבים, מפני שהוא מייתר תהליכים כגון התקנת שרתים בארגון ואחזקת מוצר התכנה. ניסיונה רב השנים של טלדור בשוק, וכן בעבודה מול רשויות עירוניות, סייעו לקידום וביסוס הפרויקט על הצד הטוב ביותר. אני מודה לעיריית גבעת שמואל על האמון שהיא נותנת בנו ובמיזם החדשני".

דילוג לתוכן