החברות SAP ו-CA Technologies משלבות את ניהול הפיקוח בתהליכי המחשוב

כדי לתת מענה לדרישות העדכניות ביותר בשוק של ניהול הפיקוח, צמצום הסיכונים והעמידה בתקנות (GRC), הודיעו החברות SAP AG (NYSE: SAP) ו-CA Technologies (NASDAQ:CA) כי ישתפו פעולה על מנת לסייע ללקוחות לנהל סיכונים בצורה כוללת – בפעילות העסקית ובתהליכי המחשוהשילוב בין המוצרים של CA Technologies לבין יישומי GRC מובילים של SAP יעניק למנהלי המחשוב בקרה הדוקה יותר על פרויקטים לצמצום סיכונים ועמידה בתקנות ויסייע להם להתמקד בהפקת תמורה עסקית לטווח הארוך.
כיום מפעילים ארגונים ברחבי העולם תהליכי מחשוב בתחומים דוגמת אבטחה, זמינות, תשתיות וניהול פרויקטים. תהליכים אלה תומכים בתפקודים העסקיים העיקריים אשר כוללים, בין השאר, תהליכים של רכש-עד-תשלום, הזמנה-עד-מזומן וגיוס-עד-פרישה. אולם, הניהול של צמצום הסיכונים והעמידה בתקנות ביחס לתהליכי המחשוב (IT GRC), נעשה עדיין בנפרד מהניהול של צמצום הסיכונים והעמידה בתקנות ביחס לתהליכים העסקיים. מרבית הארגונים מנהלים את פעילויות IT GRC בנפרד מפעילויות GRC העסקיות. כתוצאה מכך ההוצאות גבוהות יותר ונדרש מאמץ רב יותר בהשוואה למצב שבו הפרויקטים היו מתנהלים בצורה משולבת. ומה שחמור אף יותר – יתכן שסיכוני מחשוב שעלולים לגרום לפגיעה עסקית משמעותית אינם מנוהלים כיאות. כאשר פעילויות IT GRC מנוהלות בנפרד מפעילויות GRC העסקיות לא ניתן לקבל החלטות עסקיות קריטיות בצורה יעילה.
"כאשר מנהלי המחשוב הראשיים ומנהלי הסיכונים בתחום המחשוב משוחחים עם מנהלי הכספים הראשיים הם חייבים להסביר את סיכוני המחשוב בשפה של ביצועים עסקיים" מציין פרנץ' קלדוול מחברת Gartner.
המוצרים של CA Technologies לניהול המחשוב בארגון (Enterprise IT management), בשילוב עם פתרונות GRC ממערך SAP BusinessObjects portfolio, מעמידים לרשות הלקוחות ניטור רציף של אמצעי הבקרה על המחשוב ומדדי הסיכונים.
מלבד זאת, פיתרון GRC הארגוני של SAP מעניק ללקוחות יתרון תחרותי ומסייע להם לנהל סיכונים בתהליכי המחשוב ובתהליכים העסקיים. כך ניתן לקבוע את ההשלכות הפוטנציאליות תוך שלוקחים בחשבון הן את אמצעי הבקרה על המחשוב והן את אמצעי הבקרה העסקיים. היתרונות הפוטנציאליים כוללים יכולות גבוהות יותר:
– למכן את פעילויות GRC וליישם סטנדרטיזציה לפי שטפי עבודה ודוחות שנקבעו מראש;
– להגן על התפוקה העסקית באמצעות ניטור רציף הן של אמצעי הבקרה על המחשוב והן של אמצעי הבקרה העסקיים, על מנת להבטיח שהסיכונים מנוהלים ברמה עסקית סבירה.
"במרבית הארגונים מנוהלות פעילויות IT GRC בנפרד משאר פעילויות GRC; כך ההוצאות גבוהות יותר והארגון נחשף לסיכונים רבים יותר" אמר דייב הנסן, מנהל כללי ביחידות Management Products and Solutions and Security customer solutions  של CA Technologies. "שיתוף הפעולה שלנו עם SAP מסייע לארגונים להסיר את המחיצות בין פעילויות הניהול של GRC באמצעות שילוב בין ניטור רציף של סיכוני המחשוב ומדדי העמידה בתקנות לבין ניהול הסיכונים בתהליכים העסקיים".
בשלב ראשון יתמקדו החברות במוצרים לניטור רציף של האבטחה, ניהול של מערכי פרויקטים בתחום המיחשוב, ואבטחה של ביצועי שירותים. פתרונות CA Enterprise Log Manager יכולים לספק תכנים ליישומי SAP® BusinessObjects™ Risk Managementעל מנת למפות את מסגרות המחשוב והמסגרות העסקיות. כמו כן ניתן למפות מסגרות אלה בצורה רציפה על מנת שסוגיות הסיכונים והעמידה בתקנות יתגלו ויצומצמו בצורה פרו-אקטיבית, עוד לפני שמתרחשים האירועים. ו-, CA Clarity PPM ו-SAP® BusinessObjects™ Process ControlCA Wily Application Performance Management
"מעמדה המוביל של SAP בתחום של היישומים העסקיים, ומעמדה המוביל של CA Technologies בתחום של ניהול המחשוב, מבטיחים שהיישומים שלנו והפתרונות של CA Technologies יעניקו שילוב ייחודי בין פעילויות GRC בתהליכי המחשוב ובפעילות העסקית" אמר ג'ים דנהאם, סגן נשיא לפתרונות GRC בחברת SAP. "הניטור הרציף של אמצעי הבקרה, הן של תהליכי המיחשוב והן של היישומים העסקיים, יעניק למנהלי GRC תמונה מלאה שתבטיח את הרלוונטיות העסקית של פעילויות IT GRC".
שיתוף הפעולה הוכרז בעקבות ההצלחה שנחל הסכם השיווק (reseller agreementSAP ו- CA Technologies בשנת 2008, ביחס לפיתרון CA Wily Application Performance Management  ויישומי SAP.) שחתמו החברות

דילוג לתוכן