החברות Lightbridge ו-Framatome משיקות את Enfission על מנת להביא לשוק המסחרי דלק גרעיני חדשני

רסטון, וירג'יניה, 29 בינואר, 2018 (GLOBE NEWSWIRE):
חברת Lightbridge Corporation (NASDAQ:LTBR) ("החברה"), חברה העוסקת בטכנולוגיית דלק גרעיני, וחברת Framatome, חברה מובילה בתחום הדלק הגרעיני, הרכיבים והשירותים לכורים, השיקו את Enfission, מיזם משותף בבעלות 50-50 אחוז, לפיתוח, רישוי ומכירה של מערכי דלק גרעיני המבוססת על טכנולוגיה שתכננה Lightbridge בתחום הדלק המתכתי וקניין רוחני מתקדם אחר בתחום הדלק הגרעיני. חברת Lightbridge מאוגדת בארה"ב ועוסקת בפיתוח דלק גרעיני וחברת Framatome היא מהמובילות בתחום עיצוב, בנייה, שירות ותדלוק של צי הכורים בני-זמננו ובפיתוח האנרגיה הגרעינית.
שתי החברות החלו בעבודת הפיתוח המשותף ובקבלת הרישיונות הרגולטוריים תחת הסכמים שנחתמו בעבר ואשר נכנסו לפעולה בחודש מרץ 2016. המיזם המשותף מאוגד כחברה בערבון מוגבל, הממוקמת במדינת דלוור.
ברנרד פונטנה (Bernard Fontana), יושב ראש מועצת המנהלים ומנכ"ל Framatome אמר כי "זוהי עת צמיחה מרגשת עבור Framatome ואנחנו גאים לעבוד עם Lightbridge במיזם Enfission. יחד אנו מפתחים טכנולוגיית דלק חדשנית, אשר תספק ללקוחותינו יתרונות משמעותיים, תסייע להם להפיק יותר חשמל מהכורים הגרעיניים שלהם ולהיות תחרותיים יותר בשוק המסחרי. חברת Framatome מספקת את עיצובי הדור הבא של מערכי הדלק ליותר מ-100 מתוך כ-260 כורי המים הקלים הפזורים ברחבי העולם. עבודה זו מאפשרת לנו לסייע ללקוחותינו לעמוד ביעדיהם התפעוליים ברמת בטיחות גבוהה. אנחנו בטוחים שהשותפות האסטרטגית שלנו עם חברת Lightbridge במיזם Enfission תחזק את מיצובנו כשחקן מפתח בינלאומי בשוק הדלק העולמי."
סת' גרא (Seth Grae), נשיא ומנכ"ל חברת Lightbridge אמר כי "כאשר העולם כולו דורש אספקת חשמל אמינה וכלכלית יותר, שלא ממקור פחמני, טכנולוגיית הדלק המתכתי החדשנית של Lightbridge תסייע גם לכורים גרעיניים קיימים וגם לכורים חדשים לספק דרישה זו. חברת Framatome היא השותפה האידיאלית הודות ליכולות הייצור המוכחות שלה, למוניטין שלה כספקית מושלמת של דלק גרעיני ולנוכחות הגלובלית הרחבה שלה. אנחנו מעריכים את התמיכה החזקה שכבר קיבלנו מהמפעילים המובילים של הכורים הגרעיניים, בארה"ב ובעולם כולו. דרישות האנרגיה והאקלים של העולם יוכלו לקבל מענה רק אם הכוח הגרעיני יצמח כחלק מתמהיל הפקת האנרגיה הכולל. העבודה עם Framatome על פרויקט חשוב זה היא לכבוד לנו; אנו מאמינים כי היתרונות הכלכליים והבטיחותיים של הדלק שלנו יעודדו שימוש נרחב יותר באנרגיה גרעינית."
מידע צופה פני עתיד
למעט נושאים היסטוריים, הנושאים הנידונים בהודעה זו לעיתונות הם מידע צופה פני עתיד כהגדרתו בחוק "Private Securities Litigation Reform Act of 1995" בארה"ב. בכלל זה נכללות הצהרות בנושא המיזם המשותף והשפעתו על עסקיהן, לקוחותיהן ועמדותיהן של כל אחת מהחברות בשוק העולמי, פיתוח טכנולוגיית הדלק המתכתי, צורכי העולם בתחום האנרגיה והאקלים, ויכולתה של אנרגיה גרעינית מסחרית לתת מענה לצורכי האנרגיה והאקלים העולמיים. הצהרות אלה מבוססות על הציפיות הנוכחיות בתאריך הודעה זו לעיתונות, והן כרוכות במספר סיכונים ואי-וודאויות אשר עלולים לגרום לכך שתוצאות האמת יהיו שונות באופן משמעותי מהערכות כגון אלה. הסיכונים כוללים, ללא הגבלה, את המידה שבה יאמץ השוק את היצע המוצרים והשירותים של החברה, את התחרות בשוק, את התלות בשותפים אסטרטגיים, את הדרישה לדלק עבור כורים גרעיניים, את יכולת החברה לנהל את עסקיה באופן יעיל בשוק המתפתח במהירות, וגם גורמים אחרים, המתוארים בדוחות שהגיש תאגיד Lightbridge לוועדה לניירות ערך ולבורסות של ארצות הברית (The United States Securities and Exchange Commission). חברת Lightbridge לא מקבלת על עצמה כל התחייבות לעדכן או לתקן הצהרות צופות פני עתיד כאלה, בין אם כתוצאה מהתפתחויות חדשות ובין אם במקרים אחרים. הקוראים מוזהרים שלא להסתמך יתר על המידה על מידע הצופה פני עתיד.

דילוג לתוכן