הזוכות בתחרות הבינה המלאכותית העולמית לסטארטאפים של M12 (מיקרוסופט ונצ'רס) וקרנות שותפות

ZenCity ו- Voiceitt מישראל  – בין ארבעת הזוכים בתחרות הבינה המלאכותית העולמית לסטארטאפים של   M12 קרן ההון סיכון של מיקרוסופט (לשעבר מיקרוסופט ונצ'רס) וקרנות שותפות

M12 , קרן ההון סיכון של מיקרוסופט (לשעבר מיקרוסופט ונצ'רס) בשיתוף עם קרנות ההון סיכון ורטקס ונצ'רס, Madrona Venture Group, ו- Notion העניקו 3.5 מיליון דולר לסטארטאפים שהציגו את הפתרונות החדשניים ביותר בתחום הבינה המלאכותית (AI) בתחרות Innovate.AI. למנצחת מכל איזור הוענק סך של 1,000,000 דולר במימון מ- M12 וקרנות ההון סיכון השותפות ועד 500,000 דולר בקרדיט לשימוש בפלטפורמת הענן-

Azure

M12, הכריזה היום (ג') בכנס Collision בניו אורלינס על ארבעת הזוכים בתחרות הסטארטאפים העולמית שלה, Innovate.AI: Envisagenics, Hazy, ZenCity ו-Voiceitt. M12 ושותפותיה ורטקס ונצ'רס, Madrona Venture Group, ו- Notion יעניקו פרס כולל של 3.5 מיליון דולר במימון הון סיכון ועד 2 מיליון דולר בקרדיט לשימוש בפלטפורמת הענן של החברה Microsoft Azure. הפרס נועד לסייע לסטארטאפים לקדם את עתיד הבינה המלאכותית.

 

כזכור, באוקטובר הכריזוM12  ושותפותיה על השקת התחרות העולמית לסטארטאפים Innovate.AI במאמץ לאתר סטארטאפים לא מוכרים ברחבי העולם המנסים להשפיע על עתידנו באמצעות בינה מלאכותית. מאות סטארטאפים מצפון אמריקה, אירופה וישראל הגישו את מועמדותם לתחרות על הפרס באזורם בהתאמה כדי להמחיש כיצד בינה מלאכותית יכולה לשפר את חיינו בבית ובמשרד.

 

נגראז' קאשיאפ, סגן נשיא במיקרוסופט וראש קרן ההון סיכון העולמית אמר כי: "יזמים מכל רחבי העולם שבו את דמיוננו עם טכנלוגיות שהציגו את הפוטנציאל הטמון בבינה מלאכותית – החל ממהפכה בתחום הבריאות ועד פתרונות חדשניים לשוק מחפשי עבודה. החברות המרשימות הרבות שניגשו לתחרות ציירו תמונה ברורה לפיה ניתן להשתמש בבינה מלאכותית על מנת לשנות מהותית את הדרך בה אנחנו עובדים, משחקים וחיים, וסימנו עתיד מזהיר להמשך החדשנות בתחומי הבינה המלאכותית." את פעילות הקרן ב-EMEA מוביל מנכ"ל M12 , בישראל ובאירופה, מוני חסיד.

 

למנצחת מכל איזור הוענק סך של 1,000,000 דולר במימון מ- M12 וקרנות ההון סיכון השותפות ועד 500,000 דולר בקרדיט לשימוש ב-Azure. הזוכות בתחרות:

 

ישראל

ZenCity התל-אביבית משתמשת בבינה מלאכותית כדי לשפר את חיי התושבים בערים. החברה מנתחת נתונים משיחות ברשתות חברתיות, מוקדי שירות עירוניים ומגוון ערוצי תקשורת אחרים ומציפה מגמות בזמן אמת עבור הגורמים הרלוונטיים בעירייה.

 

עמנואל תימור, שותף כללי בקרן ורטקס ונצ'רס מסר כי: " ZenCity יכולה להשפיע על חייהם של מיליארדי אנשים. החברה עושה שימוש בבינה מלאכותית כדי לסייע למקבלי ההחלטות בעירייה לספק שירות טוב יותר עבור התושבים ולהבין בזמן אמת מה מפריע וחשוב לתושבי העיר. התרשמנו ביותר מהפתרונות הטכניים של החברה ומיכולתה המוכחת להשפיע באופן ממשי על החלטותיהם של קובעי המדיניות העירוניים ותושבי הערים".

 

Voiceitt מתל אביב זכתה בפרס AI for Good העולמי הכולל 500,000 דולר במימון M12 ו-500,000 דולר בקרדיט לשימוש ב-Azure. את הפרס קיבלה החברה על עשייתה החברתית באמצעות בינה מלאכותית, תוך שהיא משקפת את חזונה של קרן הבינה המלאכותית של M12. טכנולוגיית זיהוי הדיבור של Voiceitt נועדה להבין דפוסי דיבור שאינם סטנדרטיים , ובכך לסייע לאנשים הסובלים ממחלות והפרעות כגון שיתוק מוחין, אוטיזם, שבץ, ALS ופרקינסון לתקשר עם סביבתם.

 

צפון אמריקה

Envsagenics מניו יורק משלבת בינה מלאכותית בתהליכי ריפוי מבוססי גנטיקת RNA לגילוי תרופות חדשניות למאות מחלות הנגרמות כתוצאה מאי-סדרים גנטיים.

 

אירופה

Hazy, חברה שבסיסה בלונדון, משתמשת בבינה מלאכותית כדי להפוך אוטומטית מידע רגיש לאנונימי, וכך לסייע לחברות לחלוק מידע בצורה מאובטחת יותר.

מיקרוסופט  שמה לעצמה למטרה להפוך את הבינה המלאכותית לנגישה יותר ושימושית לכולם. בעזרתן של M12 ושותפותיה, הסטרטאפים הזוכים מחויבים לקידום מטרה זו.

דילוג לתוכן