הושלמה הסבת בסיס הנתונים במשרד החוץ לפלטפורמת מיקרוסופט

משרד החוץ, השלים פרויקט להסבת כל מסדי הנתונים שברשותו לסביבת SQL Server של חברת מיקרוסופט. משרד החוץ מנהל את משימותיו המגוונות באמצעות המשרדהראשי השוכן בירושלים ונציגויות ישראל בחו"ל. בפעילותו זאת, מאחסן המשרד ומנהל מידע במערכות מסדי נתונים עבור מגוון רחב של יישומים. מערכות המשרד משרתות את נציגויות ישראל בכ-100 אתרים ובדרישת שירות רציף 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה בשל אזורי זמן שונים. סביבת מסדי הנתונים עליה ביסס המשרד עד כה את פעילותו הייתה מבוזרת (ברובה Sybase). עובדה זו ייצרה קושי בתהליכי סנכרון מידע, עדכונו וניהול אחזקתו של מערך בסיסי הנתונים. מצב זה הוביל לבזבוז משאבים מיותר שהתבטא בכפילות של שרתים, רישוי תוכנה וכח אדם לניהול ותחזוקת המערכות השונות.
גורמים אלו גיבשו את ההחלטה של משרד החוץ לעשות מעבר למסד נתונים יחיד כפתרון לכל האתגרים של ניהול מסדי נתונים בארגון, באמצעות הטמעת סביבת SQL Server של מיקרוסופט.
במסגרת הפרויקט בוצעה אינטגרציה בין מסדי הנתונים של המשרד לסביבת SQL Server 2005/8 Enterprise Edition. את הפרויקט ביצע צוות ה- IT של משרד החוץ בסיוע חברת מיקרוסופט ישראל.  השלמת תהליך האינטגראציה הוביל את משרד החוץ להפעלת מסד נתונים ארגוני אחיד תוך יצירת תשתית נתונים גמישה ואמינה עם ביצועים משופרים, שרידות גבוהה והפקת דוחות ניהול איכותיים.
 
אילן בן-דור – ראש צוות מסדי נתונים במשרד החוץ מציין: "SQL Server של מיקרוסופט נוח במיוחד הודות להיותו One Stop Shop של כל הכלים הנדרשים עבור ניהול מאגרים גדולים ומורכבים. הדבר מקל על מציאת פתרונות, ביצוע וניהול של כל התהליכים במשרד. אנו מנהלים מאגר מידע עצום המתפרס על פני מספר בסיסי נתונים עם קישוריות מורכבת בין הישויות השונות וקצב עדכון גבוה. אנו מנצלים עד תום את מרבית התכונות של SQL Server 2008 כולל תכונותיו המתקדמות לרבות: Resource Governor , Sparse Columns , Service Broker , Merge , FileStream , Table & Backup Compression".עוד הוא מוסיף:"עלות הבעלות הכוללת ((TCO של SQL Server התגלתה כנמוכה יותר ממסדי הנתונים המסחריים הקיימים כיום בשוק".
על קלות השימוש בסביבה החדשה אילן אומר : "קלות השימוש בכלים של מיקרוסופט עזרה לנו גם לשמור על אותו צוות פיתוח. התגברנו על עקומת הלמידה של סביבת הפיתוח החדשה תוך מספר שבועות בודדים עם עזרה מינימלית מגורמים חיצוניים ושינויי צוות מזעריים".
אורי ויינרוט, מנהלת שיווק שרתים במיקרוסופט ישראל, "מהלך הסטנדרטיזציה שעשה משרד החוץ על גבי תשתית היישומים של מיקרוסופט, לרבות SQL Server, הניבה למשרד יתרונות רבים. הבחירה בגרסת Enterprise של SQL Server הוכיחה את עצמה, שכן היא מאפשרת למשרד לעמוד בתנאי הזמינות המחמירים הנדרשים בשל התפרוסת הגיאוגרפית."
אסף פרנקל, ארכיטקט מסדי הנתונים במיקרוסופט ישראל, "ניצול מושכל של התאימות בין תכונות שני בסיסי הנתונים אפשרה מעבר "חלק" ובזמן קצר מה- Sybase אל ה- SQL Server, ללא הקפאת פיתוח."
 

דילוג לתוכן