הוועד הצרפתי של מכון ויצמן למדע ומועצת פסטר-ויצמן מודיעים על ההחלטה של רובר פריינטי לפרוש

פריס, 10 בנובמבר 2016, (GLOBE NEWSWIRE):
הוועד הצרפתי של מכון ויצמן למדע ומועצת פסטר-ויצמן מודיעים על ההחלטה של רובר פריינטי לפרוש. יחליף אותו דייוויד ויצמן, שמונה למנהל הכללי ב-15 בספטמבר 2016.
במשך יותר מארבעים שנה, ד"ר רובר פריינטי, נציג כללי של מועצת פסטר-ויצמן, עשה עבודה יוצאת מהכלל, ולא חסך זמן ומאמץ בפיתוח פרויקטי מחקר בין שני המכונים המפורסמים האלה. יחלקו לו כבוד מיוחד בארוחת גאלה שאורגנה לכבודו ב-22 בנובמבר הבא ב-Palais Brongniart בפריס.
בתקופת כהונתו של רובר פריינטי, מועצת פסטר-ויצמן הוצגה כדוגמה לשיתוף פעולה במחקר בעולם כולו. היא מפגישה חוקרים מישראל וצרפת כדי שיערכו מחקרים מדעיים ורפואיים, במיוחד בתחום הסרטן, באמצעות פיתוח תוכניות משותפות וקידום המחקר המדעי. הצימוד הפשוט הזה של מכונים הוביל להרפתקה אנושית נפלאה שמעורבים בה חוקרים, תורמים, נותני חסות ואנשים מפורסמים מעולמות המדע, הבריאות, הכלכלה, האמנויות והפוליטיקה.
מוריס לוי, יו"ר ומנכל קבוצת פבליסיס, הנשיא של מועצת פסטר-ויצמן ושל הוועד הצרפתי של מכון ויצמן, אמר:
"אחרי קרוב לארבעים שנה בראשות מועצת פסטר-ויצמן, ההחלטה של רובר פריינטי לפרוש היא רגע מאוד מרגש. רובר העניק למכון תמיכה ללא הפוגה שבלעדיה תוכניות מחקר חיוניות – שהוכחו כמכריעות במדע וברפואה – לא היו יכולות להתבצע.
אני לא צריך להזכיר לכם שבשיחה עם שרת הבריאות של צרפת דאז, סימון וייל, רובר פריינטי היה האדם הראשון שחשף את הבידוד שבו החוקרים הישראלים פעלו. השיחה הזאת הובילה לרעיון של יצירת קשר רשמי בין מכון פסטר ומכון ויצמן למדע. הרשו לי לנצל הזדמנות זאת לחלוק כבוד לאומץ הרב של גברת סימון וייל בהתחייבות הזאת, ולהביע את תודתי העמוקה לחברי רובר על עבודתו הבלתי נלאית והמסירות שאין שני לה לעשות את מועצת פסטר-ויצמן למוסד החשוב שלו הפכה.
אני שמח לקדם בברכה את דייוויד ויצמן כמנהל הכללי החדש שלנו, וסומך עליו שיבטיח שגם הוועד הצרפתי של מכון ויצמן למדע וגם מועצת פסטר-ויצמן ימשיכו להתנהל באופן חלק. הוועד ואני מצפים לעבוד איתו ולהמשיך בפעילויות של המכון, ועל ידי כך לקדם את המחקר המדעי ושיתוף הפעולה בין צרפת וישראל. שאיפתנו היא להמשיך העבודה המצוינת שעשה רובר ובתוך כך להביא את שיתוף הפעולה לשיאים גבוהים מאי פעם.
דייוויד ויצמן הוא דיפלומט ואחראי על מתן חסות ושותפויות במכון הצרפתי. הוא בוגר מדעי המדינה (תואר שני ותזת דוקטורט במכון ללימודים פוליטיים של צרפת) ויש לו יותר מעשרים שנות נסיון בארגונים מוסדיים ותרבותיים וגם במדיה. הוא מרצה בכמה אוניברסיטאות על הסוציולוגיה של התרבות ובתחום הניהול. בתפקידו החדש יופקד בידיו חיזוק שיתוף הפעולה הבינ"ל, באמצעות קידום המחקר המדעי ושיתוף הפעולה בין צרפת וישראל, במיוחד על ידי משיכת תרומות ובאמצעות פיתוח תוכניות ספציפיות.

דילוג לתוכן