הודות לעידכון החוק: eBay ישראל צופה גידול במכירות ישראלים לארה"ב

חברת eBay העולמית מודיעה הבוקר כי היא צופה גידול בייצוא מוצרים לארה"ב, הודות להודעת הרשם הפדרלי בארה"ב, הממונה על ביקורת גבולות ומכס, השבוע על העלאת תקרת הפטור ממכס ומס ליבוא אישי לארה"ב של פריטים בדואר מ-200 ל-800 דולר.

ההצעה לשינוי החוק למודרניזציה של משלוחים בעלי ערך נמוך לשנת 2015 הוגשה בפני הקונגרס האמריקאי לפני כשנה, ונועדה לתקן את פקודת התעריפים של ארה"ב, שנחקקה בשנת 1930. הפטור ממכס, על משלוחים שערכם עד 200 דולר, לא עודכן מאז 1993, לעומת העלאת הפטור, לנוסעים החוזרים מחו"ל לארה"ב מ-400 ל-800 דולר, בשנת 2012. מכאן שהתקרה החדשה לפריטים הנשלחים בדואר לארה"ב תואמת כעת את התקרה שממנה נהנים הנוסעים.

בנוסף לביטול המכס או מסים על משלוחים בערכים אלה, על פי החוק החדש, מבוטלים גם נהלי המכס, ומשמעות הדבר היא פחות ניירת לסוחרי המסחר האלקטרוני. תקרת הערך תתואם לאינפלציה מדי שנה אחרי 2016.

לדברי אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל: "סף הערך החדש מהווה הזדמנות עסקית מצוינת עבור מוכרים להציע את מגוון מוצריהם לקהל האמריקאי, היות והפלטפורמה של eBay הינה זירת המסחר המקוון הגדולה ביותר בעולם. המוכרים הישראליים מאד מצליחים ב- eBay ואנו מאמינים שמעתה נראה עלייה במכירות הישראלים לשוק האמריקאי. תקרת הערך החדשה מכסה את מרבית המוצרים המוצעים בידי מוכרים ישראלים ל-163 מיליון לקוחות eBay ברחבי העולם ואנו צופים כי משמעות השינוי בסף הערך בארה"ב יהיה עלייה במחיר הרכישה הממוצע באתר".

דילוג לתוכן