ההסתדרות השלימה פרויקט וירטואליזציה של שרתים

הסתדרות העובדים הכללית החדשה השלימה פרויקט קונסולידציה של שרתים באמצעות טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט Hyper-Vהסתדרות העובדים הכללית החדשה השלימה פרויקט קונסולידציה של שרתים באמצעות טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט Hyper-V, המובנית במערכת ההפעלה לשרתים Windows Server 2008, וקונסול לניהול מרכזי של שרתים Virtual Machine Manager 2008. את הפרויקט ביצעה חברת דריו, שותף עסקי של מיקרוסופט ישראל. ההיקף הכספי של הפרויקט נאמד בכ-150,000 שקלים.
 
הפרויקט, שנמשך חודשיים, כלל הסבה של  כ-20 שרתים בודדים למערך של  שלושה שרתי להב חזקים במארז להבים של HP, עם צפי גידול לארבעה שרתים במהלך 2010. כל השרתים הוכנסו לעבודה וירטואלית מלאה, בעבודה מלאה מול מערך האחסון, כולל פתרונות שרידות וניצול משאבים.
 
הפרויקט הביא לחיסכון כספי ניכר שהושג על ידי צמצום משמעותי של עלויות הרכש והתפעול של החומרה הנצרכת בדטה סנטר של הארגון, צמצום של עלויות החשמל הנובעות מצמצום המספר הפיסי של השרתים, הקטנת שטח הרצפה של חדר השרתים וצמצום עלויות תחזוקה שנתיות ואחריות לשרתים. כמו כן, הפרויקט מאפשר ניצול יעיל יותר של כוח המחשוב של השרתים, שעמד לפני תחילת הפרויקט על כ-10% ניצולת של השרת בלבד. בנוסף, מדווחים בהסתדרות החדשה על קיצור זמני התגובה של מערך ה-IT בארגון, על ניצול יעיל יותר של משאבי כוח האדם וקיצור זמני העבודה להקמה ותפעול של שרתים. פתרון הוירטואליזציה של מיקרוסופט נבחר מבין מספר חלופות על בסיס יתרונות בשורה של פרמטרים: עלויות רישוי, עלויות תחזוקה שוטפת, הדרכה, רכש של רישיונות חדשים, TCO כללי, כוח אדם המכיר את הפיתרון, זמן הטמעה ופרויקטים מוכחים בישראל.
 
הפרויקט הוא חלק מתפיסת מערכות המידע החדשה שהביא עימו יורם שולטהייס, מנמ"ר ההסתדרות, והפרויקט עצמו הוא חלק מפרויקט שדרוג התשתיות הכולל שבוצע בהסתדרות בשנת 2009, ושכלל גם שדרוג כל מערך התקשורת האקטיבית והפאסיבית, מעבר לאחסון משולב SAN ו-NAS, החלפת שרתים ומעבר למחשוב ירוק.
 
יורם שולטהייס, מנמ"ר הסתדרות העובדים הכללית החדשה: "בעזרת טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט הצלחנו להשיג את מטרות הפרויקט שהיו בראש ובראשונה צמצום כמות השרתים, והנגזרות הנובעות מכך, כגון: עלויות, שטח רצפה, חשמל ומיזוג. כמו כן הצלחנו גם להגדיל את הגמישות התפעולית ואת שרידות המערכות, ואנו מוכנים כעת עם מענה תשתיתי לפרויקט המידע המתוכננים שלנו, ובמרכזם ה-CRM."
 
 גור פרופר, מנהל שיווק תחום וירטואליזציה במיקרוסופט ישראל: "טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט – Hyper-V – מציעה כר נרחב של אפשרויות לחסכון במערך ה-IT של כול ארגון. הטכנולוגיה בשלה לשימוש הן ברמת האנטרפרייז והן בקרב ארגוני SMB, ואנו מזהים אימוץ מהיר שלה בקרב יותר ויותר מקבלי החלטות במגזר הארגוני והעסקי. בנוסף, טכנולוגיית Hyper-V תאפשר לארגונים להקים תשתית לניהול ענן פרטי (Private Cloud), ועל בסיסה יוכל הארגון להציע IT as s Service ללקוחות הארגון בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים."

דילוג לתוכן