הדיסניוורלד של SAP כל מה שחשוב לדעת על ועידת SAP SAPPHIRE NOW

מאת: אריאל מונפו – טלדור
טרנספורמציה דיגיטלית מתרחשת בכל העולם
בין התאריכים 16-18.5.2047 התרחשה הועידה העולמית המדוברת ביותר של SAP. הועידה נערכה במלון הילטון אורלנדו ועסקה בחדשנות, טרנספורמציה דיגיטלית ומחשוב ענן.
הדובר הראשון היה ה- CEO של SAP – Bill McDermott, אשר הציג את חזון החברה ואת התוכניות לעתיד של החברה. על-פי דרמוט SAP Hana זכה לאימוץ הכי גדול אי פעם של מוצרי SAP. כמו כן, דיבר דרמוט על מערכת Leonardo של SAP, אשר נועדה לייצר חדשנות במהירות ולשלבה ביישומים ותהליכים עסקיים. דרמוט הדגיש את החשיבות ש-SAP מעניקה לשותפות עם ענקיות אחרות בתחומי מחשוב ענן וחדשנות.
הדובר השני היה הבעלים והמנכ"ל של DELL העולמית – Michael Dell, שהרצה אודות השותפות עם SAP. דל התמקד בנושא Multi Cloud – היבריד, פרטי, ציבורי – והאפשרויות שהוא טומן בחובו ללקוחות. כמובן, דל לא פסח על תהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית שמתרחשים בכל רחבי העולם, והדגיש את התלות של כל ארגון עסקי ביכולות של אנשי ה-IT, שהינה חשובה מאי פעם.

DATA הוא הזהב החדש
אז נכון שכולם אומרים את זה, אבל כאשר Bill McDermott אומר זאת על גבי במה נוצצת בפני מאות אלפי משתתפים, זה מקבל משמעות חדשה:
הוא הזהב החדש!" Data"
בסוף ההרצאות התקיימה מסיבת העיתונאים הגדולה בה השתתף כל ה – BOARD של SAP ובראשו Bill McDermott. ממסיבת העיתונאים ניתן היה לגלות את החשיבות המוענקת לעיתונאים הבכירים מאתרי האינטרנט הגדולים, טכנולוגיים וכלכליים כאחד. בנוסף, מתקיים מקום מכובד לבלוגרים וכותבי דעה מהדור החדש, דבר אשר מתחבר למהפך הדיגיטלי, שהוא נושא הועידה.
בשנים האחרונות חל שינוי עצום בעולם המדיה. לפני כמה חודשים התחוללה סערה גדולה בארה"ב כאשר רשת ESPN הגדולה ביותר בתחום הספורט פיטרה מאות עיתונאים. עפ"י אחת הפרשנויות פיטוריי העיתונאים לא בוצעה לפי איכות הכותבים, רמת הפרשנות או ידע בענף, אלא לפי כמות העוקבים בטוויטר של כל אחד מהם.

התערוכה
מתחם התערוכה היה ענק. כמות האינטגרטורים והשותפים של SAP הינה כמעט אינסופית. התערוכה כללה ביתנים של מיקרוסופט, אורקל, אפל, Huawe ועשרות ביתנים שונים ומגוונים – מחברות אשר בונות משחקי מציאות מדומה, IoT, אפליקציות יעודיות, דרך חברות אבטחה מידע ועד חברות שירותי SaaS, שהמידע נאגר ומעובד בהן ע"י כלים של SAP.
היום הסתיים בשיחה ב"בר חכם" בנוכחות כל העיתונאים. הבר החכם ניסה לנחש על פי נתונים קודמים מה תהיה ההזמנה הבאה שלך. כל הנתונים של ההזמנות מוצגים על-גבי מסך והכל מנותח ומועבד און ליין. קונספט חדשני שהציג בלייב, חלק מהאפשרויות שניתן לבצע באמצעות .Sap Leonardo
המייסד של SAP
ה – KeyNote של היום השני הוקדשו ל- SAP HANA. הרצאה זו הועברה ע"י פרופסור Hasso Plattner, המייסד של SAP, שגם בגיל 73 נותר מאוד חד, מבריק ומלא בחזון וחדשנות.
לפי פרופסור פלטנר ישנן 3 אפשרויות לשימוש ב- SAP HANA: ענן פרטי, On Premise וכמובן ענן ציבורי. התוכנה היא זהה, השוני הוא בהתקנה.
בהמשך הוסיף פרופסור פלטנר: "פיתחנו טכנולוגיות ופתרונות רבים בשנים האחרונות. הבסיס הוא HANA. פיתחנו את מערכת ה- ERP החדשה S/4 HANA כך שניתן יהיה לעבור אליה בקלות ממערכות של אורקל, מיקרוסופט וכן מגרסאות ישנות של SAP" , "בשנה שעברה הוספנו טכנולוגית לימוד מכונה, ואנחנו מתקדמים. הביצועים והמהירות של HANA הם חסרי תקדים. בנוסף לכך, יש לנו את הגמישות והכלים המובנים בתוך הפלטפורמה".
בענן לא כל כך מעניין את הלקוח מהו בסיס הנתונים שברקע
על השאלה: "מדוע מוצרי SAP עדיין רצים על אורקל?" פרופ' פלטנר השיב כי: "בענן לא כל כך מעניין את הלקוח מהו בסיס הנתונים שברקע. מלבד זאת, יש לנו מוצרים של כל החברות שרכשנו, ואנחנו מעדיפים להמשיך ולשווק אותם מאשר להטמיע בתוך SAP, כך שהם עדיין ירוצו בכל הסביבות. כלומר אנחנו מתמקדים יותר בתוכנה ובהתפתחות שלנו מאשר בתשתיות ובניהול מלחמות מיותרות במשיכה של כולם לתשתיות SAP".
אנחנו לא עושים את זה בחוץ אלא בפנים
בהמשך דיבר פרופ' פלטנר על SAP Leonardo: "מדובר בכלי שתומך בכל האפליקציות שלנו. בנינו אפליקציות בסגנון חדש שיכולות לשבת בתוך מערכת ה- ERP. לא לקחנו את הנתונים והוצאנו אותם לעיבוד במערכת חכמה. זה מה שכולם עושים. אנחנו לא עושים את זה בחוץ אלא בפנים. יש יתרונות רבים לעשות זאת. אנחנו לא עוברים ממערכת למערכת. אנחנו שומרים את המידע באותו מקום – מאחר וזה הרבה יותר בטוח. לא מעבירים נתונים כמו שעשינו ב- Data Warehouse או Data Marts. אנחנו מעבירים רק תוצאות מהאפליקציה ומשאירים את הכל במערכת הטרנסאקציות. הבאנו את התבונה לתוך המערכת עם הנתונים שיש לנו או עם נתונים חיצוניים שמעבירים לתוך המערכת שלנו".
למרות גילו המתקדם נראה שפרופ' פלטנר לא התעייף לרגע והמשיך לדבר על נושאים כמו: AI, לימוד מכונה, השיפורים ב – UI, התחשבות ברצונות הלקוחות, מערכת Text to Data ועוד.

SAP Business ByDesign
מר Zinow Rainer – Senior VP, SAP Business ByDesign Solution
הציג פתרון בשם SAP Business ByDesign
מדובר בשירות ענני (SaaS) שמהווה סוויטת פתרונות מלאה בענן אשר מאגדת את כל פונקציות הליבה של הארגון (פיננסי, משאבי אנוש, CRM, ועוד) עם יכולות אנליטיות עסקיות מהירות מאוד אשר מבוצעות ע"י "קוביות", וכמובן הכל online. הפתרון ישווק בקרוב בישראל (לפי מר ריינר: המערכת כבר הוטמעה ברשת מלונות גדולה בישראל) ומיועד לארגונים בינוניים וארגונים גדולים מאוד.

בין SAP לקובי בראיינט
ביום השלישי מנכ"ל SAP, ביל מקדרמוט, ראיין את שחקן הכדורסל לשעבר קובי בראיינט ושחקן הבייסבול לשעבר דרק ג'טר.
הריאיון היה מעניין מאוד ונמשך כ- 45 דקות לערך. כושר ההתבטאות הגבוה של שני אגדות הספורט, האינטליגנציה שלהם וכמובן האופי, בלטו מאוד במהלך הריאיון.
באחת משאלותיו, ביל מקדרמוט שאל את שני הכוכבים בנוגע להתמודדות האישית שלהם עם ערוצי התקשורת השונים, הסיקור התקשורתי היום-יומי ובעיקר בנוגע לביקורות או מה שנכתב אודותם.

I didn't care
תשובותיו של דרק ג'טר היו דיפלומטיות. הוא ענה לשאלה באריכות ודאג להדגיש את חשיבות הקבוצה ובפרט שכולם משחקים יחד, מנצחים ומפסידים יחד. ג'טר אף הדגיש את חשיבותם של מנהיגים בקבוצה ושלדעתו הקבוצות שאיתם זכה באליפויות היו כאלו שהיו מחוברות והובלו על ידי מנהיגים חזקים. לעומתו, בראיינט לא הפתיע כאשר ענה למקדרמוט: "I didn't care". את קובי עניין אך ורק הניצחון ודרך על כי מי שהיה בדרכו. זהו לטוב ולרע קובי בראיינט. ווינר גדול. בנוגע לאישיות שלו? כל אחד זכאי לדעתו.

איזה צבע הכי מתאים לך
אזור הביתנים של SAP המשיך להיות מרשים גם ביםו האחרון. הוצגו חידושים כגון הרכב האוטונומי, ערים חכמות וה – SAP Cloud Platform. מערכת חכמה מעניינת היתה של מצלמה שבדקה אותך מכף רגל עד ראש ובהתאם ללבוש שלך (סגנון, צבע הלבוש, אביזרים נוספים ועוד) המליצה על הקנייה הבאה, כולל אילו צבעים יתאימו לך.
בשיחה עם המפתח מתברר שהמערכת מתבססת על היכולות מערכת Leonardo .

טכנולוגיה עד הסוף
כל הועידה עסקה בחוויות חדשות וטרנספורמציה דיגיטלית. כך, גם סיום הועידה היה טכנולוגי, כאשר נסענו לשדה התעופה באמצעות שירותי Uber. אסכם בפשטות את הנסיעה, כמו גם את כל הועידה: רעיון גאוני שמגובה בשימוש באפליקציה קלה ונוחה.

 

 

 

 

 

 
הכותב הוא אריאל מונפו – מומחה DBA בחברת טלדור
מקים פורטל מחשוב הענן בישראל וקהילת מחשוב הענן בפייסבוק ישראל (הקבוצה והקהילה הגדולה בישראל לא רק בתחום הענן אלא בכל תחום ה – Itt בכלל)

דילוג לתוכן