הגרלת הבתים ב"אולימפיאדה של הגיימינג" בקוריאה מבשרת: סיכויי נבחרת לנובו-ישראל לנצח גבוהים מתמיד

אמש התקיימה בקוריאה הגרלה שהכריעה מול איזה מדינות תשחק נבחרת ישראל בכל אחד מכותרי הגיימינג בהן היא מתחרה, התוצאות מבטיחות מתמיד – וכבר אחרי יום ראשון של תחרויות הנבחרת הישראלית גברה על קוסטה ריקה, שוויץ ודרום אפריקה, והיום תמשיך להילחם על תואר אלופת העולם

לצפייה בשידור החי מאליפות העולם בקוריאה
https://go.twitch.tv/iesf_tv

אחרי שקטפה שתי מדליות בענף הג'ודו באולימפיאדה האחרונה בריו ומדליה נוספת בענף התעמלות הקרקע באליפות העולם במונטריאול, ישראל לא עוצרת ומסמנת את היעד הבא – זכייה ב"אולימפיאדה של הגיימינג" – אליפות העולם בספורט אלקטרוני, התשיעית במספר. אמש התקיימה בקוריאה הגרלת הבתים, שהכריעה מול איזה מדינות תשחק נבחרת לנובו-ישראל בכל אחד מכותרי הגיימינג בהן היא מתחרה (Leauge of Legends-LOL, CS:GO ו- Tekken7), והתוצאות טובות מתמיד – מסתמן סיכוי גבוה לישראל להעפיל מהבתים הישר לגמר ולהתחרות על תואר אלופת העולם בגיימינג.

תוצאות הגרלת הבתים קבעו כי נבחרת לנובו-ישראל תצטרך לגבור על קוסטה ריקה, מקאו וטוניסיה במשחק ה- LOL, על אוסטרליה, תאילנד ושוויץ במשחק ה- CS:GO, ועל דרום אפריקה, אז'רבייג'ן, נמיביה, מקאו ומקדוניה במשחק ה- Tekken7. אחרי יום ראשון של תחרות, הנבחרת הישראלית כבר רשמה ניצחון מהיר על נבחרת קוסטה ריקה במשחק ה- LOL, על שוויץ במשחק ה- CS:GO, והשחקן מיכאל קרקז, היחיד בנבחרת שמתחרה במשחק ה- Tekken ניצח את השחקן הדרום אפריקאי.

עידו ברוש ויואב סוכן, יו"ר וסגן יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל ומייסדי 4DV: "ההגרלה בכל הכותרים מצוינת עבורנו, אלה בתים שהסיכויים של נבחרת לנובו-ישראל להעפיל מהם הישר לגמר גבוהים למדי. בזכות התמיכה של לנובו אנו מאמינים שהשחקנים הגיעו מוכנים יותר לאליפות הזו וזה יאפשר להם להגיע לביצועים גבוהים יותר".

אליפות העולם בגיימינג נפתחה אמש ותסתיים ב- 12 בנובמבר עם ההכרזה על אלופת העולם בספורט אלקטרוני. האליפות מתקיימת בעיירת החוף הפופולארית בוסאן (Busan) שהיא גם העיר השנייה בגודלה בקוריאה הדרומית. את ישראל מייצגת מטעם העמותה לגיימינג תחרותי בישראל (ע"ר) בשיתוף עם חברת 4DV מפיקת אירועי הגיימינג הגדולים בישראל, נבחרת לנובו-ישראל המונה 11 שחקנים, שהעפילו היישר מאליפות ישראל בספורט אלקטרוני שהתקיימה באוגוסט האחרון. ענקית המחשבים לנובו ישראל, יצרנית ליין מוצרי הגיימינג Legion, פרסה את חסותה הבלעדית על מסעה של הנבחרת הישראלית. השחקנים הישראלים יתחרו בשלושה כותרי אליפות העולם, הנחשבים למשחקי הגיימינג הפופולאריים ביותר בגיימינג התחרותי – League of Legends, Counter Strike ו- Tekken.

ישראל תתחרה מול כ- 50 מדינות, שהספורט האלקטרוני מוכר כענף ספורט ב- 27 מהן, כולל במדינה המארחת קוריאה. ישראל עדיין אינה נמנית על המדינות שמתקצבות את הספורט האלקטרוני ומכירות בו כענף ספורט. אליפות העולם בספורט אלקטרוני נחשבת בארגון ה- IeSF (פדרציית הספורט-האלקטרוני העולמית) היחידה שהקבוצות המשתתפות בה הן נבחרות לאומיות, ולכן, בשונה מתחרויות גיימינג עולמיות, כמו התחרות היוקרתית בסין המעניקה פרסים בשווי של מיליוני דולרים, ישראל לא תתחרה על פרס כספי גבוה כי אם על הזכות הנכספת להיות שגרירה של כבוד לישראל בעולם ולהסב גאווה לאומית.

ישראל חברה בפדרציית הספורט האלקטרוני העולמי משנת 2010, ובכל שנה שולחת נבחרת ישראלית לאליפות העולם. כיום, כבר 42 מדינות חברות בפדרציה, והדרך להכרה עולמית ולאולימפיאדת גיימינג אמיתית קרובה מתמיד. בשנה שעברה, קטפה הנבחרת הישראלית הישג מרשים כשסיימה במקום החמישי בגמר, והשנה מקווה להעפיל לשלבים גבוהים יותר ואולי אף לקטוף את המקום הראשון.

דילוג לתוכן